Главная / Новости / Платні дороги скоро з’являться в Україні: Скільки заплатять водії

Платні дороги скоро з’являться в Україні: Скільки заплатять водії

В Україні в недалекому майбутньому з’явиться декілька платних доріг. Першою стане ділянка Київ – Біла Церква, робота над проектною документацією вже триває.

У чому особливість концесійних доріг і скільки може коштувати проїзд ними, розповів в ефірі ObozTV колишній заступник міністра інфраструктури України, експерт із транспортних питань Олександр Кава.Він нагадав, що концесійні дороги будуються приватним інвестором, експлуатуються протягом 20-30 років, після чого передаються в державну власність. За період експлуатації інвестор окупає свої вкладення, стягуючи плату за проїзд.

За словами Кави, такі проекти в Україні можливі, але їхній масштаб не потрібно переоцінювати: “У нас політики дуже часто спекулювали заявами, обіцяючи дороги на тисячі кілометрів, які будуть побудовані за рахунок концесіонерів. У Польщі, яка за рівнем економічного розвитку нині далеко попереду України, всього лише 300 км доріг, які побудовані на умовах концесії”.

Читайте также   Пять автомобильных брендов, о которых вы не слышали

“В Україні такі дороги можуть з’явитися, але на невеликих відстанях. Наприклад від Києва до Білої Церкви по новій трасі. Зараз “Укравтодор” працює над підготовкою проектної документації цієї дороги. Також на умовах концесії планується побудувати дорогу від Львова до кордону з Польщею. Ще може бути 3-4 проекти, але не більше”, – пояснив він.

Коментуючи вартість проїзду концесійними дорогами, Кава зазначив, що в Європі водії платять приблизно 7-8 євроцентів за 1 км шляху.

“Це досить невеликі гроші для легкових автомобілів. Концесіонери йдуть на те, щоб надавати різні тарифні плани. Наприклад, тим, хто користується дорогою часто, надаються значні знижки. Тому я думаю, що ціна на ділянці Київ-Біла Церква довжиною 60 км буде на рівні 3-4 л бензину”, – заявив він.

Читайте также   Пять автомобильных брендов, о которых вы не слышали

“Нова дорога Київ – Біла Церква йтиме в обхід всіх населених пунктів. Відповідно, не потрібно буде знижувати швидкість до 50 км/год. По-друге, там буде по три смуги руху в кожному напрямку, дозволена швидкість руху – 130 км/год. Вартість проїзду буде прирівнюваною до вартості зекономленого пального і часу”, – підсумував експерт.

Відеопрогравач

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий