Главная / Новости / Общество / Польща вигадала, як заманити більше українських заробітчан: все буде безкоштовно

Польща вигадала, як заманити більше українських заробітчан: все буде безкоштовно

Стало відомо, що Україна спільно з Польщею запустили проект «Партнерство та працевлаштування», щоб викорінити шахрайство при працевлаштуванні українських громадян в Європі. У його реалізації брали участь польсько-українська господарська палата та Всеукраїнська палата з міжнародного працевлаштування. Про це пише Хвиля.

Так, згідно з нововведенням, зарплати українським трудовим мігрантам зобов’язаний виплачувати безпосередньо підприємство-роботодавець, а не фізичні особи. Це зменшить ризики шахрайства та обману заробітчан.Читайте также   Стала известна главная претензия премьера к Степанову: слишком упорно "выбивал" деньги на зарплаты медиков и вакцины

«Одним з факторів подолання шахрайства буде безкоштовне працевлаштування. Українці не повинні платити гроші за своє працевлаштування за кордоном, а компанії-посередники будуть отримувати дохід не від фізосіб, а від роботодавців, які шукають персонал», — розповіли координатори проекту.

Крім того, проект дозволить ліквідувати компанії, які заробляють нібито на «пошуку роботи» українцям у Польщі. Тим часом уповноважені органи закликають українців до запуску офіційних механізмів працевлаштування шукати роботу в Польщі, через ліцензовані державою компанії, мають гідні рекомендації.

Президент профільної асоціації Василь Воскобійник рекомендує українцям влаштовуватися на роботу тільки на великі польські підприємства, де нараховують зарплати на банківську картку, а не видають у конверті.

«Українцям необхідно знати, що шукати роботу в Польщі потрібно тільки через ліцензовані компанії, які несуть відповідальність за те, куди вони відправляють людей. Крім того, працевлаштуватися краще на великих підприємствах, де виплата зарплати йде на банківську карту, дотримуються всі передбачені польським законодавством норми охорони праці і є соціальне страхування», — пояснив Воскобійник.

Варто відзначити, що з 1 січня уряд Польщі прийняв рішення збільшити мінімальну зарплату до 2250 злотих (близько 16 тисяч гривень). Така зарплата на території країни буде виплачуватися «некваліфікованим працівникам», в тому числі і українським заробітчанам.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий