Главная / Новости / Порошенко: автокефалія церкви – питання нацбезпеки й геополітики

Порошенко: автокефалія церкви – питання нацбезпеки й геополітикиПрезидент Петро Порошенко вважає, що автокефальна церква є питанням української незалежності, нацбезпеки та світової геополітики.

Про це він заявив у неділю під час виступу перед учасниками загальноукраїнської прощі у Зарваниці.


«Автокефалія не є клопіт лише українських православних. Це питання нашої української незалежності. Це – один із стовпів Української держави, української нації, української національної безпеки і, врешті-решт, всієї світової геополітики», — сказав Порошенко.

За його словами, саме тому Москва та її п’ята колона всередині України чинять шалений спротив створенню автокефальної церкви.

Читайте также   Порошенко призвал Раду ввести уголовную ответственность за аферы с вакцинированием

«Ситуація не проста. Протидія – масштабна і системна. Нема жодних підстав вважати, ніби Томос у нас в кишені. Та нам з вами залишається дві речі для того, щоб його отримати – молитися, і вірити та боротися», — додав президент.

«А ще кажуть, не можна зупинити ідею, час якої настав. Ідея автокефалії зараз в Україні є саме такою ідеєю», — підкреслив він.

Читайте также   Зеленский отмечает день рождения: президенту исполнилось 43 года. Фото

Водночас Порошенко наголосив, що мова йде не про створення державної церкви, бо церкви були і будуть незалежними від держави.

«Я твердо стою на тому, щоб церква в Україні була незалежною від держави. Але особливо від держави іноземної», — сказав президент.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарийLoading...