ПриватБанк блокує картки українців: за що і кому обмежать доступ

ПриватБанк блокує картки українців: за що і кому обмежать доступ

Клієнти ПриватБанку скаржаться на блокування своїх рахунків нібито через сумнівні операції. До того ж документи, які підтверджують законність операції, розглядають тижнями.
Про це написала клієнтка фінустанови на спеціалізованому форумі «Мінфін». «Користувалася карткою понад рік. Було все добре. Але місяць тому на рахунок надійшла невелика сума. І банк ні з того ні з сього заблокував рахунок. Подзвонила в службу підтримки, сказали писати їм. Надала всі документи. Повідомили, що йде перевірка. Вже більше місяця пройшло. А картку так і не розблокували», – обурилася клієнтка.


Є ціла низка причин, за якими банк легально може заблокувати рахунок українця. Так:

рахунок можуть заблокувати за борги;В Україні будь-який боржник ризикує позбутися доступу до грошей на своїй картці. Наприклад, це може статися через борги з комуналки, через непогашений кредит, невиплачений штраф за порушення ПДР.

За процедурою суд ухвалює рішення стягнути кошти, після виконавча служба надсилає лист у банк і фінансова установа зобов’язана заарештувати кошти на рахунку.

без доступу до картки можна опинитися через сумнівні операції;

Кожен банк має власний фінансовий моніторинг, завдання якого знайти всі сумнівні операції. Це може бути:

  • занадто великі суми переказу (якщо зазвичай картку поповнювали на 10 тис. грн, а в один момент поповнили на 100 тисяч);
  • операції за участю публічних осіб;
  • занадто часті операції з готівкою.

У такому випадку банк має право тимчасово заблокувати рахунок, переказ, і зажадати від свого клієнта підтвердити, що з отриманих грошей були сплачені податки, а сама операція була законною.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий