ПриватБанк блокує перекази і картки, вимагає відповісти на питання і показати довідки: що відбувається

ПриватБанк блокує перекази і картки, вимагає відповісти на питання і показати довідки: що відбувається

ПриватБанк для боротьби з шахраями й відмиванням коштів блокує перекази і картки своїх клієнтів. Українців просять підтвердити свою особистість після спроби переказу, а також довести, що гроші на рахунку зароблено легально.
На дії банку клієнти скаржаться на спеціалізованому форумі «Мінфін». У банку пояснюють, що діють у межах закону і не можуть порушити правила.


Просять підтвердити свою особистість

Через збільшення кількості випадків шахрайства банки посилюють контроль і блокують операції, які намагаються провести справжні власники банківської картки. «Хотів переказати на свій рахунок в іншому банку. Під час переказу прийшло повідомлення: щоб продовжити, зателефонуйте на 3700 (гаряча лінія банку. – Ред.)» – поскаржився клієнт.Співробітник «Привату» попросив назвати суму переказу, кому переказують гроші, ПІБ, дату народження, повну адресу прописки, рік народження, повну кількість років. І хоча у клієнта такі питання викликали обурення, це може бути дієвим способом вирахувати шахраїв і не допустити крадіжки коштів.

«Бувають ситуації, коли шахраї отримують доступ до мобільного шляхом перевипуску сім-картки і в цьому випадку смс не є перешкодою для них. Відмова від перевірки операцій і підтвердження особи клієнта або не проходження верифікації піддає ризику втратити свої кошти», – пояснили в банку.

Вимагають підтвердити свої доходи

Банк також зобов’язаний перевіряти, чи легально клієнт отримує свої доходи. «Після певних оплат банк захотів документи про походження коштів. Зрозумів, що раз у банку не вистачає розуму переглянути всю історію по картках клієнта, який у ньому обслуговується більш ніж 10 років, час закривати там всі картки», – обурився клієнт.

У Приватбанку пояснили: щоб продовжити співпрацю з клієнтом і розблокувати картки, потрібно надати документи, які підтвердять джерела доходу. Відзначимо, «Приват» в цьому випадку виконує вимоги закону. Просто так пропускати сумнівні операції не можна.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий