Путін переманив на свій бік важливого союзника США
Після танцю з шаблями біля президента США король Саудівської Аравії Салман бен Абд-аль-Азіз зрозумів, що Трамп не перейнявся танцем і США не мають наміру дати йому владу на Близькому Сході, а всі обіцянки були як завжди брехливими. Тому саудит відправився в Москву, просити допомоги Путіна. Приймали Салмана в Москві по-королівськи, як і належить по титулу. Для сидіння монарху була запропонована копія царського крісла на майже театральному престолі. Як пише у своєму блозі ізраїльський політичний експерт Соломон Манн, виникає логічне запитання, навіщо Путіну допомагати Саудівській Аравії, коли економіка самої Росії потерпає від краху.
За словами експерта, відповідь на це запитання проста, адже Путін добився перш за все політичної перемоги на внутрішньому фронті. Очевидна його перемога над американською дипломатією і рейтинги Путіна значно підвищилися до горезвісних 86%. Другою виграшною стороною стала перемога тактики Росії щодо стримування падіння цін на вуглеводень. На це падіння сподівалися американські противники Росії, які пророкували 4 роки тому падіння російської економіки за схемою 80-х минулого століття. Однак на цей раз головна дійова особа, яка багато в чому впливає на ціноутворення – Саудівська Аравія – на боці Росії. Домовленості щодо цінової змови – перемога Путіна.
Манн наголошує, що не менш вагома вигода – політична. Салман більше не буде вимагати усунення Асада, за що Росія зробить крок назустріч Саудівській Аравії в питаннях присутності на Близькому Сході Ірану. Питання поки не вирішене, але враховуючи, що і Ізраїль наполягає на тому, щоб Росія хоча б відійшла в сторону і не заважала розібратися з іранцями – швидше за все, що Путін прийме вірне рішення.