Главная / Новости / Путін в Криму і на Донбасі «замовкне»: у жовтні готується революція

Путін в Криму і на Донбасі «замовкне»: у жовтні готується революціяКиїв завдасть мовного удару для окупантів Криму та деяких територій Донбасу

Як повідомив член Національної ради України з питань телерадіомовлення Сергій Костинський, вже з жовтня цього року українські ЗМІ, які ведуть мовлення на окупованих і анексованих територіях, будуть вести передачі на 75% українською мовою.


Костинський також зазначив, що зараз закон дозволяє проводити мовлення на будь-якій мові, головне, щоб це були українські передачі, національний продукт і європейський продукт.

“З жовтня мова ведення передач на 75% буде відбуватися саме українською мовою. Ми ведемо мовлення не на тій території, яку ми вкрали у Росії, а на тій, яку Росія вкрала в України. І українська мова не є проблемною, я говорю вам це як кримчанин”, – зазначив він.

Читайте также   Смешко призвал Зеленского к досрочным выборам Рады и президента

Як повідомлялося раніше, 61% громадян України вважають, що державною мовою повинна бути тільки українська. Разом з тим українці впевнені, що російська повинна вільно використовуватися у всіх сферах життя.

Нагадаємо, раніше дозволу на тимчасове мовлення на непідконтрольних Києву території отримали: Чорноморська телерадіокомпанія (Чаплинка, Херсонська область), UA: Крим (Чаплинка, Херсонська область), 5 канал (Чаплинка, Херсонська область та Донецька область), Телеканал «Прямий» (Донецька область), Вільне радіо (Донецька область), Країна ЧС (Донецька область).

телевизор пропаганда

Додамо, Росія припинила мовлення українських ЗМІ на контрольованих нею територіях України – в анексованому Криму та на окупованій частині Донбасу. Українські ЗМІ зі свого боку шукають можливість інформувати громадян. На початку 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції і прикордонних районах України». Закон регулює прискорену видачу тимчасових дозволів на телерадіомовлення «на територіях, найбільш уразливих до зовнішнього негативного інформаційного впливу».

Читайте также   Санду проведет встречу с Зеленским. Планируют подписать ряд договоров

Як повідомляла раніше Politeka, колишній народний депутат від фракції «Свобода» і борець за українську мову Ірина Фаріон зробила несподівану заяву – зокрема, вона порівнював російськомовних українців з ЛГБТ-спільнотою, назвавши це патологією.

Напередодні в Харківському національному університеті ім. Каразіна викладач знизила бали студентам, які прийшли до неї на іспит у вишиванках.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарийLoading...