Главная / Новости / Политика / Разумков підписав закон про імпічмент президента

Разумков підписав закон про імпічмент президента

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон №1012 «Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)».

Про це свідчать дані на сайті Ради, інформує Цензор.НЕТ.Сьогодні закон передано на підпис президенту України Володимиру Зеленському.Проєкт закону передбачає, що Верховна Рада може усунути президента з посади в порядку імпічменту виключно в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину.

«Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання, підписане більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради, підписи яких не відкликаються. … Верховна Рада більшістю голосів народних депутатів України від її конституційного складу приймає рішення щодо ініціювання імпічменту та включення його до порядку денного сесії Верховної Ради як невідкладного», — йдеться в законопроєкті.

Читайте также   Тривала понад 8 годин: у Франції завершилась зустріч політрадників лідерів "нормандської четвірки"


У разі включення до порядку денного питання про ініціювання імпічменту Верховна Рада створює спеціальну тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування факту та обставин вчинення президентом державної зради чи іншого злочину.

Президент, зі свого боку, згідно із законопроєктом, може користуватися в процедурі імпічменту послугами захисників.

Після ухвалення Верховною Радою рішення про звинувачення президента парламент має звернутися до Конституційного і Верховного судів. У разі отримання висновків Конституційного суду і Верховного суду відповідно про додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент і про те, що діяння, в яких звинувачується президент України, містять ознаки державної зради чи іншого злочину, Верховна Рада приймає рішення про усунення президента України з поста в порядку імпічменту.

Читайте также   На сьогодні сформовано командування Сил територіальної оборони ЗСУ - Резніков

Передбачається, що рішення про імпічмент президента вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менше трьох чвертей народних депутатів від конституційного складу ВР.

У разі неприйняття Верховною Радою постанови про імпічмент президента України головуючий від імені парламенту має вибачитися перед президентом.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий