Главная / Новости / Политика / Рейтинг Зеленського знизився: соціологи оприлюднили свіжі дані

Рейтинг Зеленського знизився: соціологи оприлюднили свіжі дані

Якби вибори президента України відбулися найближчої неділі, то Володимира Зеленського проголосували б 24,7% тих, хто визначився зі своїм вибором. За Петра Порошенка – 15,6%.Такі дані опитування оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології. Рейтинг Зеленського порівняно з вереснем 2021 року впав на 9%. У вересні за нього готові були голосувати 33,3% тих, хто визначився.Далі йдуть Юлія Тимошенко (12,2%), Юрій Бойко (9,4%). Приблизно однаковий рейтинг мають Ігор Смешко (7,8%) та Дмитро Разумков (7,1%). У травні 2021 року рейтинг Дмитра Разумкова складав 3,1%, у жовтні він зріс майже у 2,5 рази.

39,1% опитаних зазначили, що негативно ставляться до відставки Дмитра Разумкова з посади Голови Верховної Ради. Підтримують таке рішення 8%. Ще 44,1% заявили, що їм байдуже.

6,6% опитаних думають, що відставка Разумкова пришвидшить реформи в країні. Чверть опитаних (24,3%) переконані, що відставка спікера перетворить парламент у слухняний інструмент Офісу президента. 57,2% респондентів вважають, що це нічого не змінить.

Читайте также   Порошенко закликав до об’єднання антипутінські сили в Україні


«Якщо аналізувати динаміку підтримки кандидатів за останній період, доцільно звернути увагу, що, як і раніше, лідирує В. Зеленський, а друге місце має П. Порошенко, третє – Ю. Тимошенко. Водночас рейтинг В. Зеленського помітно нижчий порівняно з вересневим опитуванням КМІС, хоча значною мірою це може обумовлюватися тим, що у вересні у списку кандидатів не було Д. Разумкова. Хоча навіть якщо порівнювати підтримку В. Зеленського зараз із підтримкою у травні (за більш порівнюваних списків), тоді простежується тенденція до її зниження. Причини такої динаміки можуть бути різними, і це потребує додаткових спеціалізованих досліджень. Утім, можна припускати про певне вичерпання потенціалу рішень РНБО (з точки зору утримання підтримки), і водночас негативний вплив окремих політичних подій («Вагнергейт», Pandora Papers, відставка Д. Разумкова) разом з економічними питаннями (обговорення комунальних тарифів)», – зазначив у коментарі заступник виконавчого директора КМІС Антон Грушецький.

Читайте также   Зеленський вніс до Ради законопроєкт про допуск іноземних військових до України: названо причину

«При цьому, з травня зросла підтримка Д. Разумкова (хоча доцільно враховувати, що наразі була прикута достатня медійна увага до Д. Разумкова, що могло сприяти росту рейтингу, а надалі важливим є питання його медійної присутності). Підтримка П. Порошенка, Ю. Тимошенко, Ю. Бойка знаходиться на приблизно однаковому рівні, а підтримка І. Смешка дещо знизилася», – констатував Грушецький.

Всеукраїнське опитування «Соціально-політична ситуація в Україні» проводилося КМІС з 15 по 18 жовтня 2021 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера по всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Автономної республіки Крим. Загалом було опитано 1200 респондентів, похибка не перевищує 3,2%.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий