Рекрутинг не замінить мобілізацію: що чекає ТЦК — пояснення депутата

Рекрутинг не замінить мобілізацію: що чекає ТЦК — пояснення депутата

Попри обговорення нових підходів до комплектування Збройних сил України, територіальні центри комплектування (ТЦК) й надалі залишатимуться основною ланкою мобілізації. Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко в інтерв’ю Radio NV.




Рекрутинг частково допоміг, але не замінює ТЦК

За словами депутата, рекрутинг справді відіграє роль у мобілізаційному процесі, однак поки що тільки в окремих підрозділах і в обмеженому масштабі.


«Я сам прихильник рекрутингової моделі. Вона спрацювала там, де люди свідомо пішли у підрозділи, які хотіли обрати. Але більшість військових формувань не скористалися такою можливістю в повній мірі», — зазначив Федієнко.

На його думку, ті, хто бажав добровільно вступити до війська через рекрутинг, уже зробили це. Основне ж навантаження із поповнення лав ЗСУ, як і раніше, несе система ТЦК.

Тимчасове зупинення ТЦК — нереальне

Федієнко підкреслив, що зупинити роботу ТЦК на час реформування під час активної фази бойових дій неможливо:



«Окрім ТЦК, Збройні сили ніхто не поповнює. Ми всі критикуємо ТЦК, але без них зараз мобілізація просто не відбудеться».

Інформаційна війна РФ і маніпуляції

Депутат також звернув увагу на те, що Росія активно використовує тему мобілізації в інформаційній війні проти України:

«Росіянам вигідно розхитувати ситуацію в середині України, особливо через критику мобілізаційних органів, бо вони програють на полі бою. Тому будь-які наративи проти системи поповнення ЗСУ активно просуваються їхніми ботофермами».

Мобілізація в Україні триває

Наразі мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки віком від 25 до 60 років, які визнані придатними до військової служби. Основну роботу з виклику та оформлення новобранців, як і раніше, виконують ТЦК — структура, що входить до складу Сухопутних військ.

Хоча в суспільстві продовжують обговорювати необхідність реформування цієї системи, у нинішніх умовах війни швидка її трансформація залишається малоймовірною.