Росії заборонять міняти рублі на долари та євро: США та ЄС готують нові санкції

Росії заборонять міняти рублі на долари та євро: США та ЄС готують нові санкції

У США та країнах Європи зважують санкції, спрямовані проти найбільших банків Росії та здатності країни конвертувати рублі у долари та інші іноземні валюти. Такі обмеження можуть ввести у разі вторгнення РФ до України.


Санкції є одним із варіантів, які американський президент Джо Байден може викласти під час бесіди з президентом РФ Володимиром Путіним 7 грудня. Про це йдеться у матеріалі Bloomberg.Крім того, США можуть обмежити можливість інвесторів купувати російські боргові зобов’язання на вторинному ринку. Це означає, що РФ не зможе брати кредити за кордоном, а обмеження з обміном валюти для банків можуть ускладнити зовнішню торгівлю та фіноперацію самих банківських установ.

При цьому найбільш радикальним варіантом було б рішення заблокувати доступ РФ до системи фінансових платежів Swift. Водночас це завдало б збитків громадянам, тому уряд схильний обмежити обмін рублів у долари, євро чи британські фунти.
У понеділок, 6 грудня, Байден взяв участь у телеконференції з лідерами Франції, Німеччини, Великої Британії та Італії. Обговорювалося «загальне занепокоєння щодо нарощування російських військових на кордонах України».

«Причина, через яку в Путіна так багато важелів впливу, полягає в тому, що він явно готовий заплатити ціну. Але в нас є набагато більше боєприпасів, є багато речей, які ми можемо зробити. Просто ніхто ніколи не вірив, що ми підемо на таке», – заявив Метью Рожанські, директор Інституту Кеннана у Центрі Вільсона у Вашингтоні. Вказується, що минулі заходи Штатів щодо введення санкцій проти Росії не мали великого ефекту.

США обіцяють допомогу Україні у разі ускладнення ситуації

Як президент України Володимир Зеленський написав у своєму Twitter, він розмовляв із держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Вони «домовилися продовжувати спільні та узгоджені дії».

«Поспілкувався з президентом Володимиром Зеленським про агресію Росії проти України. Я повторив, що США непохитно підтримують Україну. Будь-яка ескалація з Росії матиме серйозні наслідки», – відповів Блінкен у Twitter.

Телефонна розмова Байдена та Путіна відбудеться вже сьогодні. Як кажуть фахівці, вона допоможе визначити, чи має перший бажання налагодити відносини з Росією, чи динаміка буде просто «рикошетом від кризи до кризи». Йдеться про кібератаки, можливе вторгнення в Україну та постачання Росією енергоресурсів до Європи.

«Ніхто з нас не прагне конфронтації чи кризи. Дипломатія залишається найкращим шляхом для врегулювання конфлікту на Донбасі та вирішення інших проблем», – заявила заступниця держсекретаря Вікторія Нуланд у комітеті з міжнародних відносин Сенату.

Чого хоче Путін від розмови?

Для Путіна мета частково полягає в обміні думками з Байденом. Експерти пояснюють, що чим більше він взаємодіє з лідером США, тим більше він набуває легітимності та міжнародного впливу.

Ця стратегія працює, про що говорять чотири попередні розмови з Байденом. «Путін з великим інтересом вислухає пропозиції Байдена щодо України. Давайте бодай сподіватися, що лідери зможуть донести свої побоювання, чітко сформулювати їх та відреагувати», – сказав прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

Але головна вимога Путіна – обов’язкові гарантії Штатів та їхніх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на Схід і не розміщуватиме там зброю. У Росії це вважають прямою загрозою.

З урахуванням зростання напруженості вздовж українсько-російського кордону будь-які переговори на високому рівні корисні, каже Рейчел Еллехус, старший науковий співробітник Центру стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні. Однак важливу роль тут відіграє і енергетичне питання.

Енергія – одним з потенційних важелів впливу з боку РФ. Російська агресія, яка досі триває, може змінити долю газопроводу «Північний потік-2», який адміністрація Байдена не намагалася зупинити, навіть незважаючи на те, що вона виступає проти нього.

«Я думаю, що «Північний потік-2» дуже важливий (для РФ. – Ред.), – заявив науковий співробітник Центру міжнародної безпеки та співробітництва Стенфордського університету Стівен Пайфер. Він зазначив, що Байден все ще має можливість ввести більш масштабні санкції проти газового проєкту.

Як повідомляв OBOZREVATEL, депутат Європарламенту Манфред Вебер заявив, що у разі військового вторгнення в Україну Росія має заплатити «високу ціну». Зокрема, уряд Німеччини має негайно зупинити проєкт «Північний потік-2».

Про вплив газопроводу на енергетичну кризу активно говорять у ЄС. Компанію «Газпром» звинувачують у навмисному скороченні постачання, що безпосередньо впливає на подорожчання газу в регіоні.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий