Росія випустила ракети по Польщі

Росія випустила ракети по Польщі

Протягом кількох днів щонайменше у трьох місцях на польських пляжах знаходили сигнальні ракети з підводних човнів російського виробництва
Їх також називають сигнальними буями і походять вони з підводного човна класу “Кіло”.


У польському флоті єдиним таким є підводний човен ORP Orzeł. Як запевняють моряки, ракети не могли бути випущеними з цього човна.

Військові припускають, що росіяни могли використати ракети на морському полігоні в Балтійському морі під час навчань.
Відомо, що клас “Кіло” – російський підводний човен, але росіяни випускають такі судна не тільки для своїх потреб, але й для експортних цілей.

Ракети, виявлені на польських пляжах, використовуються для позначення позиції судна. Найчастіше їх використовують у випадку аварійного виходу субмарини на поверхню або у разі дотримання так званого радіомовчання, щоб позначити, наприклад, початок реалізації якогось завдання чи вправи.

У польському флоті не беруться сказати, коли були використані ракети, оскільки після вистрілювання вони тривалий час лишаються на поверхні води і можуть тижнями дрейфувати у морі.

Як зазначається, теоретично сигнальні ракети не становлять загрози, однак як будь-який об’єкт військового походження можуть бути небезпечними, тому польські військові попросили громадян повідомляти про подібні знахідки в поліцію.

Як передавала Politeka, у Польщі готуються активно оборонятися у випадку російської агресії. Напередодні стало відомо, що міністерство оборони Польщі направило в Сполучені Штати Америки (Конгрес) і провідні аналітичні центри документ «Пропозицію про постійну присутність США в Польщі».

Документ передбачає поглиблення оборонного співробітництва з США, а саме збільшення американського контингенту в Польщі в 2018 році, для «необхідного стримування зростання та небезпечної позиції Росії, що загрожує Європі».

«Польща зобов’язується внести $1,5–2 млрд для покриття витрат на сприяння розміщення однієї бронетанкової дивізії США або еквівалентних сил у Польщі», – цитує видання Onet документ.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий