Шантаж від Гройсмана: скільки тисяч кожен заплатить за вихід на пенсію

Шантаж від Гройсмана: скільки тисяч кожен заплатить за вихід на пенсію

Пенсійна реформа презентована Кабінетом міністрів України та внесена на розгляд Верховної Ради. Під миттєвими вигодами для нинішніх пенсіонерів уряд Володимира Гройсмана ховає велику гірку пігулку для пенсіонерів майбутніх
Пенсійна реформа пропонується Верховній Раді в пакеті з іншими реформістськими законопроектами: про реформу в освіті, медицині та судової влади. На попередньому тижні народні депутати розгляд цих законів відклали.


Головний пряник Кабміну – це збільшення мінімальної пенсії вже з 1 жовтня – до +1373 гривень. Навіть якщо ВР закон прийме із запізненням, перерахунок пенсій можна буде зробити і заднім числом. Так вже було зроблено вже в 2012 році урядом Миколи Азарова.

Правда, для збільшення соціальних виплат уже в цьому році чиновникам доведеться ще вишукати в бюджеті додаткові 11,8 млрд гривень. У 2018 році припаде додати ще 30,6 млрд.Три головних плюса Пенсійної реформи

1. Відразу після збільшення мінімальної зарплати слідом виростуть і пенсії.

Понад 5,6 мільйонів українських пенсіонерів отримають додаткові кошти:

+ 200 гривень – 1,3 млн осіб

+ 200-500 гривень – 1,2 млн осіб

+ 500-1000 гривень – 1,99 млн осіб

+ 1000 гривень і більше – 1,1 млн осіб

2. Уряд пропонує скасувати обмеження розміру пенсії для працюючих пенсіонерів.

3. Реформа передбачає проведення щорічної індексації та перерахунку пенсій. Щорічне зростання пенсій має становити не менше 50% від зростання мінімальної зарплати за попередні три роки і не менше 50% від інфляції.

Три головних мінуса Пенсійної реформи

1. Скасовуються особливі умови виходу на пенсію. Вихід на пенсію за вислугою років залишиться тільки для військовослужбовців. Для працівників освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та інших – вислуга років скасовується

2. Змінюється механізм виплат для професій з підвищеним ризиком для життя і здоров’я (шахтарі, металурги) за списками 1 і 2.

Щоб платити їм підвищені пенсії Кабмін пропонує підвищити работадателей ставку єдиного внеску: виплачувати + 15% (для списку №1) та + 7% (для списку №2).

Щоб компенсувати негативний соціальний ефект від таких нововведень, Кабмін пропонує передбачити в Накопичувальному пенсійному фонді професійні програми для окремих категорій (правда, для працівників молодше 35 років).

3. Мінімальний трудовий стаж для отримання пенсії збільшується до 35 років. За цей термін майбутні пенсіонери повинні виплатити мінімум 295 тисяч гривень страхових внесків до Пенсійного фонду.

Пенсионная реформа

Один з найбільших мінусів реформи – збільшення страхового стажу та суми обов’язкових внесків

За розрахунками чиновників, після виходу на пенсію українці отримають назад з цієї суми 269,3 тисяч гривень. Правда розрахунок ведеться тільки до 78 років.

Кабмін залишає можливість доплатити за страховий стаж тим, у кого не буде вистачати кілька років. Максимум можна «купити» 5 років стажу (МВФ пропонує максимум два роки).

Встановлюються коефіцієнти вартості стажу. За 1 рік стажу потрібно буде внести двократний розмір мінімального страхового внеску, за два роки – коефіцієнт 1,8, за три роки – 1,6, за чотири роки – 1,4 і за п’ять 5 років стажу – 1,2.

Джерело: Politeka

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий

Добавить комментарий