Що показали перевірки ВЛК та що придумали з «обмежено придатними»: Лубінець розповів деталі

Що показали перевірки ВЛК та що придумали з «обмежено придатними»: Лубінець розповів деталі

Дмитро Лубінець наголосив, що громадянин України повинен бути або придатним до виконання військової служби, або непридатним.
В Україні перевірили вже 75% військово-лікарських комісій. Зафіксувано дуже багато випадків, коли через корупційну складову були видані довідки громадянам, які не мають проблем зі здоров’ям, як непридатним, а чоловікам, які мають серйозні проблеми зі здоров’ям, є багаторічні діагнози, їм видали довідки «обмежено придатний».


Про це розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі телемарафону 9 вересня.

«Перевірки ВЛК здійснює наша інституція. Станом на зараз перевірили вже 75% ВЛК, до кінця місяця стоїть задача перевірити 100% ВЛК в Україні. Щодо рішення «обмежено придатний». Ми зафіксували дуже багато випадків, коли через корупційну складову були видані довідки громадянам, які не мають проблем зі здоров’ям, як непридатним, а громадяни України, які мають відкриті проблеми зі здоров’ям, є діагнози, причому багаторічні діагнози, їм видали оці довідки «обмежено придатний». Це потребує врегулювання», — наголосив омбудсмен.На думку Лубінця, треба прибрати це поняття»обмежено придатний».

«Громадянин України повинен бути або придатний до виконання військової служби, або непридатний. Якщо він, наприклад, в силу свого здоров’я непридатний до виконання бойових задач з автоматом в руках прямо на передовій, але він може бути в штабі, або може бути в складі ракетних військ, може займатись айті. Я дав рекомендацію на РНБО, що питання «обмежено придатний», чи «непридатний», чи «повністю придатний» — це треба врегулювати через військові професії. І таким чином чітко показати громадянину: якщо він придатний, але в нього є проблеми зі здоров’ям, то він придатний саме для проходження служби у військах, які не пов’язані взагалі з передовою», — наголосив він.

Лубінець підкреслив, що це повинно бути максимально прозоро, зрозуміло для громадян, максимально цифровізовано.

«Електронні бази повинні бути доступні як для громадян, так і для лікарів, і для таких інституцій, як моя, які здійснюють парламентський контроль. Саме це унеможливить, на мій погляд, з одного боку оцю корупцію, з іншого боку, надасть можливість захищати права громадян, якщо вони порушуються», — резюмував омбудсмен.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий