Главная / Новости / Политика / США можуть передати Україні системи «Залізний купол», — Politico

США можуть передати Україні системи «Залізний купол», — Politico

Сполучені Штати Америки можуть продати або передати Україні компоненти системи протиракетної оборони «Залізний купол».Про це пише  Politico.Відзначається, що у версію законопроекту про оборонну політику на 2022 рік включили поправку, яка вимагає від Пентагону представити Конгресу доповідь з описом варіантів можливого продажу або передачі Україні «існуючих систем», які, ймовірно, не будуть розгорнуті в найближчому майбутньому.«Пропозиція продати або відправити Києву нові системи ППО, ймовірно, посилить напруженість у відносинах з Москвою, яка з 2014 року веде проксі-війну на сході України і розцінює таку передачу недалеко від її кордону як провокацію. Росія давно скаржилася на американську систему протиракетної оборони в Румунії, стверджуючи, що вона може бути використана в наступальних цілях, але США і НАТО це звинувачення відкинули», — пише видання.

Читайте также   Директор ЦРУ відвідав Україну і провів переговори із Зеленським: порушили питання агресії Росії

Версія законопроекту про оборону на 2022 фінансовий рік не визначає будь-яку конкретну систему озброєнь, яку слід передати Україні, але за словами співробітника Конгресу, дві армійські батареї Iron Dome є головними кандидатами.

За даними видання, у Вашингтоні і Конгресі почули слова міністра оборони України Андрія Тарана, які сказав, що хотів би витратити частину оборонних коштів на нові системи протиповітряної оборони, вказавши, що це може бути і «Залізний купол».

Директор програми досліджень Росії в корпорації CNA Майкл Кофман вважає, що система може бути неефективна в Україні. За його словами, ця система буде дуже швидко збита російськими ракетними системами залпового вогню.

Читайте также   Перший президентський рейтинг у 2022 році: кого підтримують українці

«Але вона може перехоплювати ракети більшої дальності, що дозволить батареї захищати критично важливий об’єкт або командний центр на сході України», — сказав Кофман.

Слід зазначити, що з моменту розгортання в Ізраїлі в 2011 році «Залізний купол» зарекомендував себе як один з найефективніших засобів знищення ракет малої дальності в світі.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий