Стенограма АП: лідери фракцій не давали згоду на вибори за закритими списками

Стенограма АП: лідери фракцій не давали згоду на вибори за закритими списками

Стенограма зустрічі Володимира Зеленського з лідерами фракцій та керівництвом Верховної Ради показала, що депутати не давали прямої згоди на проведення виборів за закритими партійними списками. Раніше представник Зеленського заявив, що закриті списки учасники зустрічі підтримали.
Про це пише Громадське.


В опублікованій АП стенограмі лідери фракцій і депутатських груп погоджуються з необхідністю скасувати мажоритарну систему і проводити вибори за повністю пропорційною системою.

Однак підтримки закритим спискам вони не висловлюють. Зокрема лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко, співголова депутатської групи «Відродження» Віталій Хомутиннік та голова депутатської групи «Воля народу» Ярослав Москаленко виступили за відкриті списки.На наступний день після зустрічі Зеленського з лідерами фракцій депутати не підтримали його законопроект про зміну виборчого законодавства, який передбачав пропорційну систему із закритими списками.

Представник президента у Раді Руслан Стефанчук заявив, що Зеленський і лідери фракцій досягли компромісу, але потім депутати не дотрималися його.

Ці слова викликали обурення спікера Ради Андрія Парубія, який звинуватив Стефанчука у брехні, заперечивши компроміс щодо закритих партійних списків. Також Парубій вимагав від АП опублікувати стенограму зустрічі.

Увечері 30 травня Адміністрація президента цю стенограму опублікувала «у зв’язку з численними запитами».

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий