Главная / Новости / Общество / Суд оштрафував українця за куплений на AliExpress GPS-трекер: що відомо

Суд оштрафував українця за куплений на AliExpress GPS-трекер: що відомо

У Чернівецькій області українця оштрафували на 850 грн за куплений на торговому майданчику AliExpress GPS-трекер (за $1). Місцевий житель села Глибока навіть не використовував пристрій, а штраф наклали через функції віддаленого аудіозапису.Купив Валерій Коба GPS-трекер ще в 2020-му під час розпродажу «чорна п’ятниця» разом із комплектом чохлів для телефону. Переглянувши на YouTube кілька відеороликів, українець зрозумів, що пристрій застосовується для фіксації аудіоінформації, йдеться в постанові Глибоцького райсуду Чернівецької області.

Однак невідомо, як співробітники правоохоронних органів довідалися про пристрій. «22 вересня 2021 року о 13:35 ву провулку Космонавтів с. Глибока Чернівецької області співробітником Управління СБУ лейтенантом Ціпінюком С.В. задокументовано факт незаконного зберігання громадянином України спеціального технічного засобу негласного отримання інформації», – йдеться в постанові.

Читайте также   Установка натяжных потолков в Киеве

Цікаво, що Валерій Коба навіть не купував GPS-трекер, а отримав його в подарунок. Продавець чохлів, які купив українець, запропонував скористатися акцією і купити за $1 «випадковий подарунок». Ціна такого подарунка – від $1 до $100. Ним і виявився GPS-трекер, який у результаті вилучили співробітники СБУ.

Суд визнав українця Валерія Кобу винним у «незаконному зберіганні спецзасобів негласного отримання інформації». Йому призначений штраф у розмірі 850 грн і конфіскація GPS-трекера.

Читайте также   Україна починає фактичне будівництво 2 військово-морських баз, – Резніков

«Враховуючи наведене, характер вчиненого, особу правопорушника, що вперше притягається до адміністративної відповідальності, вважаю, що накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу з конфіскацію спеціального технічного засобу негласного отримання інформації буде достатнім для виховання цієї особи», – йдеться в рішенні. Постанова може бути оскаржена.

 

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий