Зеленський відповів на петицію про «примусову вакцинацію» проти коронавірусу

Зеленський відповів на петицію про «примусову вакцинацію» проти коронавірусу

Український президент Володимир Зеленський відповів на електронну петицію щодо пропозиції ввести в країні кримінальну відповідальність за «примусову вакцинацію» проти COVID-19, яка набрала необхідну кількість підписів (25 тисяч). Він звернувся до прем’єр-міністра та голови парламенту щодо цього питання.
Відповідь Зеленського опублікована на його офіційному сайті в суботу, 23 жовтня. Йдеться про петицію № 22/121610-ЕП, авторства Вадима Бондаря.


Президент зазначив, що глава Верховної Ради України повинен організувати опрацювання того, що пропонується в петиції. З таким же листом Зеленський звернувся до глави уряду Дениса Шмигаля.

У відповіді президента зазначено, що людина, її життя і здоров’я, згідно з Конституцією, в Україні є найвищою цінністю. Кожен українець має право на охорону здоров’я, а держава зобов’язана забезпечувати санітарно-епідемічний добробут громадян.Він нагадав: щодо окремих особливо небезпечних інфекційних захворювань можуть проводити обов’язкові медогляди, щеплення, лікувальні та карантинні заходи в порядку, встановленому законодавством.

При цьому, передбачена обов’язковість профілактичних щеплень проти поліомієліту, дифтерії, туберкульозу, коклюшу, правця та кору.

Що стосується загрози масового поширення небезпечної інфекційної хвороби, то, як сказано у відповіді Зеленського, можуть проводитися обов’язкові профілактичні щеплення за епідемічними показаннями.

Водночас глава держави підкреслив, що в ч.2 ст. 19 Конституції України йдеться, що органи влади зобов’язані діяти лише в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законом.

«Продовжуючи послідовну політику щодо протидії поширенню COVID-19, Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом затвердило перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти COVID-19. Законодавством України у сфері охорони праці встановлено гарантії захисту прав працівників від неправомірних дій роботодавців, порушення яких може бути підставою для притягнення особи до юридичної відповідальності», – сказано у відповіді Зеленського.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий