Главная / Новости / Политика / ТЕРМІНОВО! “Путін, виводь війська”: ООН прийняла жорстку резолюцію по Криму

ТЕРМІНОВО! “Путін, виводь війська”: ООН прийняла жорстку резолюцію по Криму

Генасамблея ООН прийняла ініційовану Україною резолюцію “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, України, районів Чорного та Азовського морів”, повідомляє Обозреватель.

Про це повідомляє постійне представництво України при ООН. Так, вона закликає Росію вивести свої війська із території окупованого Криму і засуджує зростаючу російську військову присутність у Чорному й Азовському морях.У документі підкреслюється, що присутність російських військ у Криму суперечить національному суверенітету і територіальній цілісності України й загрожує безпеці інших держав Європи.

Резолюція висловлює стурбованість щодо мілітаризації Криму РФ і її агресією у частинах Чорного моря та в Азовському морі, засуджує застосування сили проти українських суден.

Також вона закликає Росію негайно звільнити захоплені українські кораблі і членів їхніх екіпажів.

Резолюція засуджує будівництво та відкриття РФ мосту через Керченську протоку, її дії проти комерційних кораблів і обмеження судноплавства там.

Читайте также   Зеленский предложил сажать контрабандистов на 12 лет и накладывать миллионные штрафы

Генасамблея закликає Росію вивести свої збройні сили з Криму і припинити окупацію території України.

За резолюцію проголосували 66 країн. Проти виступили Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Куба, Корейська Народно-демократична республіка (КНДР), Іран, Лаос, М’янма, Нікарагуа, Російська Федерація, Сербія, Південний Судан, Судан, Сирія, Узбекистан, Венесуела та Зімбабве.

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця підкреслив, що група друзів Росії в Генасамблеї зменшується.

“Сьогоднішній день (17 грудня) — це перемога не лише для України, це перемога передусім Генеральної асамблеї. Уже не перший рік, не перше десятиліття триває дискусія про її силу і роль. Той факт, що заради підтримання міжнародного миру і безпеки Генасамблея проголосувала на нашому боці, говорить про те, що вона залишається здоровим організмом”, — підкреслив Кислиця.

Президент України Петро Порошенко привітав ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН запропонованої Україною резолюції про мілітаризацію Росією Криму та акваторії Азовського й Чорного морів. Про це глава держави написав у своєму Twitter.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий