У Болгарії жорстоко вбили журналістку, що викривала махінації з коштами ЄС

У Болгарії жорстоко вбили журналістку, що викривала махінації з коштами ЄС

Як повідомив заступник голови поліції Іліан Єнчев, тіло 30-річної жінки знайшов місцевий житель у зеленій зоні поблизу Дунаю. За декілька метрів від тіла були знайдені речі вбитої журналістки. Неподалік також був припаркований її автомобіль.




Повідомляється, що смерть жінки настала в результаті удару в голову і задушення. Місцеві криміналісти стверджують, що не пам’ятають настільки жорстокого вбивства у Русе.


Поліція наразі відпрацьовує декілька версій щодо причин злочину, в тому числі і те, що вбивство скоєне через професійну діяльність журналістки.

«Робота не зупиняється ні на мить. У нас достатньо спеціалістів. Скоро зможемо надати більше інформації про особу вбивці» — повідомив районний прокурор Русе Георгій Георгієв.



Варто зазначити, що останньою темою, над якою працювала Вікторія Марінова, був так званий GPGate – скандал навколо розкрадання коштів з фондів Європейського союзу. Йдеться, зокрема, про фінансовані ЄС проекти будівництва об’єктів інфраструктури вартістю у сотні мільйонів болгарських левів, на яких заробляли кошти консалтингові фірми. Компанія GP Group була однією з таких фірм, і на прикладі її документації стало відомо, яким чином відбувається розкрадання грошей ЄС. Згідно з розслідуванням, до махінацій можуть бути причетні люди з найвищого керівництва держави, включно з прем’єром Бойко Борисовим. У розслідуванні також фігурує ім’я голови болгарської «дочки» «Лукойла» Валентина Златева.

Регіональний канал TVN, де працювала Марінова, був єдиний з болгарських телеканалів, який висвітлював цей скандал. У Болгарії ним також займався вебсайт журналістських розслідувань Bivol. У Румунії про розслідування повідомляв портал RISE.

Розслідування велося в рамках фінансованого Євросоюзом проекту журналістських розслідувань щодо шахрайства з коштами ЄС у Болгарії і Румунії. Його результати планувалося передати в Управління ЄС з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF).

Зазначимо, що це вже третє за рік вбивство журналіста-розслідувача в ЄС — у жовтні минулого року на Мальті було вбито журналістку Дафне Каруану Галісію, у лютому цього року в Словаччині вбили журналіста Яна Куцяка з нареченою. У Словаччині вбивство спричинило найбільші з 1989 року протести і зрештою — відставку уряду.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий