У бою над Чорним морем загинув льотчик, який керував «привидами Києва»

У бою над Чорним морем загинув льотчик, який керував «привидами Києва»

У бою над Чорним морем загинув український льотчик, полковник Збройних сил України Михайло Матюшенко із позивним «Дід», який керував «привидами Києва». Про це повідомив у Facebook мер Бучі Анатолій Федорук.
Мер Бучі, звідки був родом льотчик, повідомив, що Матюшенко героїчно загинув під час виконання бойового завдання у повітряному бою ще 26 червня, але його останки знайшли лише зараз, і завтра, 3 жовтня, його поховають у рідному місті.


«В одну з ночей «Дід» кинувся в повітряну битву на Л-39, імітуючи атаку МіГ-29 на пару Су-30. Що ви думаєте? Вони відступили!» – згадують один з епізодів його побратими.

Згодом Матюшенко вирішив посилити південний та східний фронти: «Коли «Дід» дізнався про безповоротні втрати підготовлених екіпажів бомбардувальників, рішення було ухвалено. Так розпочалася нова операція».Мер Бучі повідомив, що для Матюшенка це була остання місія. Він не повернувся з чергового вильоту, його довго шукали – і сьогодні його тіло вирушає до Бучі.

«І тільки тепер ми маємо право розповісти правду: «Привид Києва» (збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних сил, що захищали небо столиці. – ред.) очолював льотчик із Бучі», – написав Федорук.

Він зазначив, що з приходом полковника Матюшенка до керівництва бригада авіації не зазнавала втрат у повітрі – усі пілоти «Привида Києва» поверталися живими.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий