Главная / Новости / Происшествие / У пологовому будинку в Чернівцях загадково мруть малюки (відео)

У пологовому будинку в Чернівцях загадково мруть малюки (відео)


Історія, про яку стало відомо ТСН, стала вже шостим летальним випадком за місяць.

У Чернівцях батьки новонародженої дитини звинувачують лікарів пологового будинку в бездіяльності, що призвела до смерті їхньої дитини. Дівчинці стало зле на другий день після народження, а це були вихідні, йдеться в сюжеті.Дитина у Олега та Ольги народилася передчасно, на 33-му тижні вагітності, але самі пологи пройшли без проблем. І хоча немовля помістили у реанімацію, лікарі сказали, що це звичайна процедура. «З дитиною все добре, вона просто побуде там. На другий день мені сказали, що, може, ми навіть вам віддамо», — твердить мама Ольга Куриленко. Раптове погіршення стану немовляти відбулося на другий день. «Сказали, що вона почала зригувати, що їм щось не подобається, потім з’явилася жовтуха, білірубін став підніматися. Ну і все – по накатаній пішло. Гірше, гірше», — розповіла породілля.

Дівчинці стало зле на другий день після народження, і це були вихідні. Медики порадили чекати до понеділка. Коли батьки відвезли доньку в іншу лікарню, було запізно. Вона померла в реанімації. ТСН з’ясувала, що це була вже шоста смерть маляти, що народилася в цьому пологовому лише за останній місяць.

Читайте также   Взрыв в больнице Черновцов. Один человек погиб, второй получил ожоги

За словами батьків, лікарі не могли поставити діагноз, тому запропонували спостерігати за захворюванням у динаміці, а простіше – почекати до понеділка. «Потрібне УЗД. Я кажу: в чому проблема? Давайте УЗД. Ну, ви розумієте, зараз уже вихідні дні, 8 березня, все зачинено, лікарів не знайдемо», — каже Олег Осипенко. «Я кажу: ви пропонуєте мені чекати всі вихідні до понеділка та нічого не робити? А вона: а що ми можемо зробити?», — пригадує Ольга Куриленко.

Батьки вирішили не чекати та зателефонували реаніматологу іншої дитячої лікарні. Той, оглянувши дитину, вирішив забрати її у своє відділення, але врятувати дівчинку не вдалося. «Важкий стан на момент приїзду. Враховуючи те, що були комбіновані проблеми, вона недоношена, була діагностована пневмонія, проблеми з нервовою системою, на жаль, не вдалося допомогти їй», — пояснив завідувач відділення інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні м. Чернівці Олексій Козьма. Причиною смерті немовляти вказали запалення легенів.

Персона пологового будинку батьки тепер винуватять у занесенні дитині інфекції та подільшій бездіяльності. «Наша дитина – це був третій померлий новонароджений за тиждень у тій реанімації», — твердить Олег Осипенко. У пологовому причину смерті дитини не коментують і чекають судмедекспертизи, а щодо інфекції припускають, що запалення легенів було вродженим. «Причина передчасного відходження навколоплідних вод була якась. Може, була її інфекція. У повному обсязі була надана медична допомога, згідно протоколів», — переконує головний лікар пологового будинку №1 м. Чернівці Дмитро Манчуленко.

Читайте также   Крымский мост может уничтожить грязевой вулкан, – российский ученый

Завідувач реанімації, яка начебто пропонувала батькам почекати до понеділка, говорити з журналістами відмовилася. «Ні, я не хочу про це говорити. Навіть якщо адміністрація скаже – все одно не хочу. Хай розбираються ті, кому треба. Якщо нас у чомусь звинуватять не батьки, а компетентна експертиза, тоді ми будемо пояснювати», — пояснила медик. Батьки ж написали заяву у поліцію, де вже відкрили кримінальне провадження, вилучили медичну документацію та проводять експертизу. За даними джерел, тільки за останній місяць померло шестеро малят, які народилися у тому самому пологовому, де і донька Олега та Ольги.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарийLoading...