У США запропонували не визнавати Путіна президентом після 2024 року: у Росії відреагували

У США запропонували не визнавати Путіна президентом після 2024 року: у Росії відреагували

Нижня палата Конгресу США підготувала проєкт резолюції, згідно з яким Вашингтон не визнаватиме конституційності Володимира Путіна у разі, якщо він балотуватиметься на черговий президентський термін після 2024 року. Кремль гостро відреагував на таку позицію західних політиків та пообіцяв, що подібна заява не залишиться без реакції Росії.
Документ американських конгресменів опубліковано на офіційному сайті відомства. У США вказали, що Конституція РФ спочатку передбачає заборону на право висуватися на вибори президента понад два терміни поспіль, а поправки про так зване обнулення були прийняті з низкою порушень.


«Зважаючи на те, що Російська Федерація пов’язана міжнародними зобов’язаннями щодо прав людини та верховенства закону зі США, Радою Європи, ООН, новий шестирічний термін Володимира Путіна на посту президента після 7 травня 2024 року гарантує невизнання з боку Сполучених Штатів», – зазначено у проєктній резолюції.

У відповідь на це прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив про безпрецедентну законотворчу діяльність, «яка не укладається у рамки сучасних міжнародних відносин». Як передає російське агентство «РБК», він висловив великі прикрощі спробами західних політиків втручатися у внутрішні справи Федерації.
«Ніхто, крім самих громадян Росії не може визначати, хто і скільки разів буде очолювати нашу країну. Ніяка інша сторона не може претендувати на це право. Ми вважаємо подібні резолюції від конгресменів США неприпустимими та не залишимо це без реакції», – підкреслив Пєсков.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий