Главная / Новости / Общество / У Запоріжжі помер ветеран Другої світової, який втратив онука у війні на Донбасі

У Запоріжжі помер ветеран Другої світової, який втратив онука у війні на Донбасі

У Запоріжжі перестало битися серце відомого українського ветерана Другої світової війни Івана Залужного. Цьогоріч у травні чоловіку виповнилося 103 роки.Іван Залужний помер на 104-му році життя

Зауважимо, що 23-річний онук Івана Залужного Іван Гутник-Залужний, який командував запорізьким взводом Нацгвардії України, загинув улітку 2014 року під Амвросіївкою на Донеччині. Хлопець ціною свого життя врятував 50 товаришів по службі.

Повідомлення про смерть ветерана

Що відомо про Івана Залужного

Народився 10 травня 1918 року у селі Кисличувата (сучасна Дніпропетровщина). У дитинстві пережив Голодомор 1932-1933 років. Після шести класів у школі він вступив до училища, де освоїв професію токаря, пішов працювати на завод ім. Енгельса (нинішній кабельний), де у секретному цеху виробляв деталі снарядів.

Ветеран Другої світової Іван Залужний на тлі портрета загиблого онука – ветерана війни на Донбасі Івана Гутника-Залужного

У 1938 році його призвали до 14-го гірсько-стрілкового кавказького полку, і він проходив службу на Далекому Сході. Коли почалася війна, Залужний у складі 355-го окремого батальйону морської піхоти брав участь у боях за Сталінград.

Читайте также   Екіпаж не може залишатись на ніч: Lufthansa змінила графік рейсів до Києва через загрозу нападу РФ

Ветеран пройшов не лише всю Другу світову війну, а й був учасником японської кампанії. Дослужившись до капітана I рангу, після війни він продовжив службу в армії.

Ветеран Другої світової втратив у війні на Донбасі онука Івана Гутника-Залужного

У 2017 році Іван Залужний разом зі стрільцем УПА Степаном Петрашем став обличчям інформаційної кампанії до Дня пам’яті та примирення, створеної Українським інститутом національної пам’яті, а у 2018 році отримав орден «За мужність» ІІІ ступеня.

 

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий