У Зеленського розповіли, коли чекати висновків щодо «вагнергейту»

У Зеленського розповіли, коли чекати висновків щодо «вагнергейту»

Повноцінні висновки щодо спецоперації із затримання російських найманців ПВК «Вагнера» будуть відомі лише після завершення офіційного розслідування, яке триває за трьома напрямами. Проте вже на сьогодні відомо, що «держзради з боку вищого керівництва країни не було».
Про це в ефірі каналу «Дом» заявив депутат від «Слуги народу», представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський. Оприлюднений раніше звіт Тимчасової слідчої комісії (ТСК) при Верховній Раді він назвав проміжним.


«Перший напрям – ТСК. Другий – Державне бюро розслідувань під процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора, за фактом оприлюдненої у ЗМІ інформації було зареєстроване кримінальне провадження. Третій напрям – розслідування Bellingcat та українських журналістів. Коли вся ця інформація буде повністю вивчена та узагальнена, тоді ми зможемо робити якісь висновки», – запевнив представник гаранта Володимира Зеленського.

Він зазначив, що з проміжним звітом Тимчасової слідчої комісії, який та готувала упродовж кількох місяців, можна ознайомитися на сайті ВРУ.
Водночас закликав дочекатися остаточного документа, який має бути повнішим, комплекснішим і з урахуванням тих даних, які надали журналісти-розслідувачі з Bellingcat.

«Але головний проміжний підсумок: ані розслідування Bellingcat, ані Тимчасової слідчої комісії не встановили факту державної зради з боку вищих посадових осіб України або витоку інформації з Офісу президента», – заявив Веніславський.

Нагадаємо: Тимчасова слідча комісія, створена для з’ясування обставин, за якими було зірвано українську спецоперацію із затримання в Білорусі членів ПВК «Вагнера», не виявила підтверджень, що саме президент Володимир Зеленський скасував арешт найманців, які чинили злочини на Донбасі.

Розслідування Bellingcat показало, що українська розвідка ретельно планувала затримання "вагнерівців"

Окрім цього, слідчі дійшли висновку, що подібна ініціатива не могла виходити від голови ОП Андрія Єрмака, бо «в нього немає таких повноважень».

А ось дані журналістів Bellingcat, які понад рік проводили розслідування на цю тему, показали, що операція із захоплення 33-х російських найманців ПВК була продумана і проводилася розвідкою й Службою безпеки України. Розслідувачі розкрили й те, як саме українські розвідники отримали дані від «вагнерівців» про злочини на Донбасі.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий