Главная / Новости / Политика / Україна звернулася до Росії з загрозою через полонених моряків: що відомо

Україна звернулася до Росії з загрозою через полонених моряків: що відомо

Україна буде домагатися введення санкцій проти РФ у разі відмови від виконання постанови Міжнародного трибуналу з морського права ООН, за якою Росія повинна звільнити українських моряків і повернути три конфіскованих судна.



Про це повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник, передає «Укрінформ». «Якщо ж Москва вирішить ігнорувати це рішення (про звільнення українських моряків. — Ред.), то ми будемо просувати ідею введення нових — гамбурзьких — санкцій щодо Росії», — заявив дипломат.



Відзначається, що санкції можуть отримати таку назву за місцем розташування Міжнародного трибуналу — в місті Гамбург.

Полонені українські моряки

Мельник також зазначив, що рішення трибуналу є «дипломатичною перемогою і потужним додатковим міжнародно-правовим козирем», який допоможе домогтися якнайшвидшого звільнення моряків.

Читайте также   Арахамія стверджує, що Ткаченко передумав з відставкою, а міністр культури має свою версію


В окупованому Криму вже заявили, що Росія не збирається виконувати рішення Трибуналу, передає «РИА Новости».

«Якщо суддя високої кваліфікації Міжнародного трибуналу заплутався в паперах і не бачить нічого, крім звинувачень на адресу Росії, для нас його слова і вироки ні гроша не варті», — заявив так званий депутат Держдуми від Криму Руслан Бальбек.

Бальбека підтримав «керівник робочої групи з міжнародно-правових питань при постійному представництві Криму» при президенті Росії Олександр Молохов, який заявив, що морський трибунал в Гамбурзі не має права вимагати від Росії звільнити українських військових моряків і повернути кораблі, тому рішення не потрібно виконувати.

Глава комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачев раніше висловив думку, що Росії слід продовжувати відстоювати свою позицію по керченському інциденту, а рішення міжнародного трибуналу ООН з морського права нелегітимне.

Читайте также   Порошенко закликав до об’єднання антипутінські сили в Україні

Пізніше офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова прокоментувала РБК слова Мельника.

«Як ми вже зрозуміли, для санкцій приводу не потрібно — їх штампують на потоці», — заявила вона.

Також президент Європейського комітету з питань запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує людську гідність, поводженню чи покаранню Микола Гнатовський заявив, що невиконання рішення трибуналу буде мати дуже серйозні наслідки для Росії.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий