Україну відділяють від Єврсоюзу «світлові роки» – президентка Естонії

Україну відділяють від Єврсоюзу «світлові роки» – президентка Естонії

Керсті Кальюлайд нагадала, що для членства в ЄС Україна має спочатку виконати Копенгагенські критерії.
Попереду в України ще багато років роботи для наближення до членства у Європейському Союзі. Наразі Київ — «на відстані кількох світлових років» від виконання Копенгагенських критеріїв і членства у ЄС. Про це заявила чинна президентка Естонії Керсті Кальюлайд під час форуму YES-Brainstorming.


«Усі прогнози базуються від попереднього досвіду», — пояснила вона.

Як повідомляє кореспондент «Європейської правди», Керсті Кальюлайд нагадала, що для членства в ЄС Україна має спочатку виконати Копенгагенські критерії.«На жаль, за 5 років я не побачила наближення України до виконання Копенгагенських критеріїв»,- додала вона.

Керсті Кальюлайд також згадала про проблеми естонських інвесторів в Україні.

«Є компанія, яка дійшла до європейського правосуддя, але їй це не допомогло. А нещодавно я  дізналася про компанію, яка наближалася до дуже серйозної угоди  в України, але до них прийшов адвокат (не буду казати кого він представляв), і заявив, що для прискорення угоди їм треба поділитися частиною своїх акцій»,- розповіла вона.

«Тому коли питають, чому Україна досі не в ЄС, то відповідь, на мій погляд, очевидна»,- наголосила Кальюлайд.

Водночас президентка Естонії запевнила, що завжди була прихильницею членства у ЄС таких країн, як Україна, Грузія чи Молдова.

«Багато років я казала вашим олігархам: наближення до ЄС збільшить вартість ваших активів. На жаль, мені не вдалося достукатися до них – тому я користуюся можливістю ще раз повторити це. Можливо, одного дня станеться диво і вони почують цей меседж – тоді Україна почне наближатися до ЄС», — підсумувала Керсті Кальюлайд.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий