Українцям «осучаснять» пенсію: що потрібно знати кожному

Українцям «осучаснять» пенсію: що потрібно знати кожному

У Міністерстві соціальної політики України заперечують, що пенсії в солідарній системі начебто стануть менше, або ж будуть, як раніше, а підвищення виплат в 2019 році не передбачається.


«Повідомляється, що з наступного року мінімальна зарплата буде рости, а пенсія нібито застигне на теперішньому рівні. Тут тільки половина правди – правда в тому, що мінімальна зарплата зростатиме, але при цьому стане рости і пенсія», – повідомили у прес-службі Мінсоцполітики.Відомство натякнуло, що пенсійна система вводить в роботу механізм, який автоматично стане осучаснювати пенсії. Даний факт означає, що щорічно пенсії гарантовано перераховуються за єдиною для всіх формулою: 50% зростання інфляції плюс 50% зростання середньої зарплати.

«Утворений від цієї формули відсоток і є тією сумою, на яку буде підвищена пенсія. Темпи цього зростання дозволять не тільки піти від знецінення пенсійних виплат від інфляційних процесів, але і перекрити їх, збільшивши реально існуючий дохід пенсіонерів»,– розповідають про деталі у Мінсоцполітики.
У міністерстві, до того ж, поділилися, що зростання мінімальної зарплати продовжить детінізацію економіки. Крім цього, збільшення мінімальних зарплат вплине на зростання рівня середніх зарплат.

Відзначимо, що мінімальна зарплата зросла з 3 200 гривень до 3 723 гривень. Слід уточнити, що влада вела обговорення з приводу підвищення «мінімалки» до 4100-4200 гривень, але поки що цього не сталося. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман робив уточнення, що подібне зростання мінзарплати у 2018 році ймовірне виключно у разі активного економічного зростання.

А за статистикою Держкомстату, чисельність працівників із заробітною платою понад 10 тисяч гривень у червні 2018 року зросла з 17% до 26,8%.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий