Українцям загрожує спалах небезпечних хвороб

Українцям загрожує спалах небезпечних хвороб

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що в Україні через низького охоплення вакцинації, є ризик спалаху коклюшу та правця
Так, з 2013 по 2016 рік в Україні 30 осіб померли від коклюшу та правця. У 2016 році ВОЗ повідомляла, що охоплення вакцинацією в Україні – найнижче в Європі.


Так, в минулому році тільки 46% дітей отримали щеплення. У 2015 році проти дифтерії вакцинувалися 0,1% дорослих, в 2016-м – 21%. Якщо 90-95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, вона не поширюється по країні.

«Це керовані інфекції. Рівень їх поширення залежить від охоплення населення вакцинацією. Можна припустити, що на тлі низького рівня щеплення в останні роки можливий епідемічний підйом захворювань», – пояснив старший науковий співробітник Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Ігор Маричев.
За словами імунолога Вадима Коцаренка, українці не вакцинуються через міграцію. Переміщаючись по країні, пацієнти залишаються прикріпленими за медучреждением за місцем прописки. Друга причина – слабка санітарна освіченість. У кращому випадку нагадати про вакцинацію можуть при прийомі на роботу. Але зазвичай про щеплення згадують, коли наступають на іржавий цвях, зазначає лікар.

«Періодично спалаху дифтерії серед дорослого населення є, і хвороба проходить набагато складніше, ніж у дітей. На жаль, це результат пропущених щеплень в дитинстві і ігнорування ревакцинації. За правцю також є випадки. Після контакту зі правцевим паличкою ризик захворіти у людини без щеплення значно більше. Ревакцинувати потрібно, тому що це особливо небезпечні інфекції – дуже високий ризик смерті», – зазначив Коцаренка.

Джерело: «Сегодня»

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий

Добавить комментарий