Українцям затвердили безкоштовні медпослуги та нові ліки

Українцям затвердили безкоштовні медпослуги та нові ліки

Стало відомо, що в Україні розширили список доступних ліків і з держбюджету виділили гроші на оплату медичних послуг на 2018 рік, які мають бути безкоштовними
Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.


Йдеться про доповнення програми “Доступні ліки” ще 2 діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань і діабету 2 типу – Лозартан і Глібенкламід.

Також повідомляється, що в 2018-м для виробників запрацює новий механізм ціноутворення: після встановлення граничних цін на лікарські засоби фармкомпанії отримають додатково 5 днів, щоб знизити свої цінові пропозиції і таким чином поповнити список препаратів, ціна яких відшкодовуватиметься на 100% за державний рахунок.Крім того, як розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, з 2018 року на первинному етапі, коли кожна сім’я вибере свого лікаря, перелік послуг якого надаються безкоштовно.

При цьому вона уточнила, що до безкоштовних послуг відноситься консультація у сімейних лікарів, педіатрів і терапевтів, отримання довідок та здача певних аналізів.

“В наступному році держава оплатить за новою схемою базовий пакет послуг сімейних лікарів, педіатрів і терапевтів. Затверджено новий перелік послуг первинної медичної допомоги і нові вимоги до оснащення практики первинної допомоги. Це типовий для європейських країн перелік послуг: консультації, напрямки, довідки, профілактичні огляди, основні аналізи. Набір аналізів, які входять до переліку, буде поступово розширюватися”, – підкреслила Супрун.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий