«Укравтодор» назвав електромобілі загрозою для ремонту доріг

«Укравтодор» назвав електромобілі загрозою для ремонту доріг

Електромобілі є єдиною загрозою для наповнення дорожнього фонду «Укравтодору».
Таку заяву в інтерв’ю «Укрінформу» зробив в. о. голови «Укравтодору» Славомір Новак.


Фонд державного агентства наповнюється за рахунок акцизу на пальне.

«У цьому році це 50% від акцизу, в 2019 році — 75%, а в 2020 році — 100%. Відомо, що акцизний збір зростає», — сказав він.
«Єдиною загрозою для наповнення дорожнього фонду можуть бути електромобілі: якщо їх кількість буде зростати, то потрібно буде шукати інші джерела наповнення фонду. Але зараз фінансування є постійним», — заявив Новак.

Серед інших джерел фінансування розглядаються оплати від проїзду вантажівок, штрафи за їх перевантаження.

«Тому вводимо електронну систему зважування вантажівок під час руху. Є проблема з перевантаженими вантажівками і є проблема з безпекою транспорту і професіоналізмом представників безпеки на транспорті. Тому зараз треба думати над підготовкою системи штрафів та введенням електронної системи», — розповів Новак.

Нагадаємо, Мінінфраструктури узгодило стратегію розвитку ринку електрокарів, якою передбачено введення механізму податкової знижки та скасування виплати в пенсійний фонд при реєстрації електромобілів.

З 1 січня 2018 року скасували ПДВ та акцизний податок на ввезення на митну територію України транспортних засобів, оснащених електричними двигунами.

Раніше повідомлялося, що у 2017 році в Україні було зареєстровано 3265 автомобілів з електричним приводом, що на 91% більше, ніж в 2016 році.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий