В Україні можливий потоп, як у Німеччині? Синоптики дали пояснення

В Україні можливий потоп, як у Німеччині? Синоптики дали пояснення

Циклон, який спричинив стихійне лихо у Німеччині, Бельгії та кількох інших країнах Європи, не становить загрози для України. Наразі він втратив свою силу.
Про це розповіли синоптики Українського гідрометцентру Наталя Птуха та Роман Мурмило. Зливи, що відбуваються на території України, зумовлені іншими причинами, пояснили вони.


«Синоптичні процеси, які відбувалися над Німеччиною, по суті, втрачають свою силу, і саме на Україну особливого впливу вони не мають. Зокрема, немає прямої кореляції між потужними зливами у Києві 19 липня і подіями в Європі», – наголосила Птуха.

Синоптикиня пояснила, що причиною стихійного лиха в Німеччині стали кілька факторів, зокрема холодний атмосферний фронт та місцеві умови. Водночас Україну від впливу цього фронту врятував антициклон. «У нас тоді стояв антициклон, який блокував процеси із Заходу».Згодом повітряна маса з Європи почала надходити і в Україну, «але вже видозмінена», вона не становить небезпеки. За словами Птухи, над Україною утворився мезоциклон, який і приніс короткочасні потужні зливи.

Дощі та зливи, які тривають в Україні, ніяк не пов’язані з циклоном, який зумовив руйнівні зливи в Німеччині та Бельгії, додав Мурмило. «Циклону як такого немає, у них своя погода, і нас вона не стосується. Навіть ті катастрофічні дощі, які були в Німеччині, не мають стосунку до нас. Зараз над нами малорухоме поле підвищеного тиску», – пояснив він.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий