Главная / Новости / В Україні підвищать пенсії: відомо суму та дату

В Україні підвищать пенсії: відомо суму та дату

В Україні з 1 березня перерахують пенсії. Розмір надбавки може становити понад 1000 грн (якщо пенсія зараз — понад 5 тис. грн). Виплати підвищать на 17-20% від розрахункового розміру.Пенсії українців рахують за формулою: середня зарплата по країні за три роки помножити на стаж у роках, на 1% і на співвідношення власної зарплати із середньою.Якщо виявиться, що пенсія за формулою нижча за мінімальну — 1497 грн — її підвищать до зазначеного рівня – пише Обозреватель .

Мінімальну пенсію в Україні отримують приблизно 2 млн осіб. Частина з них через низькі зарплати за формулою повинна отримувати менше, але держава компенсує різницю і гарантує виплату принаймні прожиткового мінімуму для непрацездатних (також називають мінімальною пенсією).

Читайте также   В Україні скоротилося виробництво олії: очікувана ціна – понад 100 грн

Із 1 березня всі пенсії, які пораховані за формулою, підвищать на 17-20%. Точна цифра залежить від показника зростання зарплати, поки цих даних немає. Так, розмір надбавки становить ½ торішньої інфляції плюс ½ середнього за три роки підвищення зарплат.

Але у 2019-му, коли відбудеться перерахунок пенсій, враховуватимуть ту зарплатну базу, яка вже є у формулі. В результаті ті українці, котрі виходили на пенсію у 2018-му році й ті, котрі отримали виплату раніше, будуть у нерівному становищі.

Читайте также   В Україні вперше видалили гігантську пухлину у немовля, яка була вдвічі більша за його голову

Як повідомлялося, в Україні 1 січня 2019 року мінімальну зарплату підвищили з 3723 до 4173 грн. У результаті не тільки виросли доходи українців із мінімалкою, але й збільшився розмір пенсії та штрафи для роботодавців.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий