В Україні ростуть полігони сміття розміром з Данію, а наші переробники купують сміття за кордоном
7% території України займає сміття. Побутові відходи – одні з наймасовіших забруднювачів довкілля, хоча більшу частину можна успішно переробляти.
Тисячі полігонів сміття. За розміром – як територія Данії. Стільки відходів гниє в Україні.
Більшу частину цього непотребу можна було б переробити повторно. Із пластику виготовити теплі флісові светри, із паперу – коробки, скло переплавити в нові пляшки.
Але для цього сміття треба сортувати, а Україна досі не навчилася це робити. У великих містах роздільні контейнери де-не-де є, але врешті все захоронять разом.
Страждають від цього насамперед українці, які потопають у небезпечних відходах. Водночас компаніям-переробникам сміття бракує, і вони купують його за кордоном.
«Зараз десь 60% макулатури – це українська. Близько 40% сировини – з Росії, Східної Європи – Польща, Словаччина. Це дорожче на 25%», – каже в. о. головного інженера Київського картонно-паперового комбінату Андрій Науменко.
Найвідоміший продукт Київського картонно-паперового комбінату – туалетний папір. Щомісяця його виготовляють по рулону на кожного українця, за сировину – очищена макулатура. Однак підприємство, яке економить енергію і ліси, фактично полює на сміття, співпрацюючи із свідомими споживачами.
«Це великі підприємства, гіпермаркети. Там окремо збирається все, ми свої контейнери встановлюємо», – пояснює Науменко.