Главная / Новости / Аналитика / Статьи / Василь Шкляр: «В основі “русского мира” – російська мова й російська церква»

Василь Шкляр: «В основі “русского мира” – російська мова й російська церква»


Українська мова – це, безперечно, один із видів зброї у російсько-українській війні.

Про це Василь Шкляр сказав у інтер’ю виданню “Стайлер“.“За великим рахунком, це битва в тому числі й за мову, за своє власне право бути на власній землі. Це битва двох світів. В основі «русского мира», хоч хто що казав би, два кити: російська мова й російська церква. І вони роблять все можливе, щоб цей «русский мир» за допомогою цих інструментів поширити на нас, витіснивши все українське. Нам в таких умовах залишається одне: вибороти свій власний простір. Згадайте, вся світова боротьба зводиться до одного – до боротьби за власний простір. А що таке власний простір? У 21 сторіччі – це власна сильна культура, сильна мова”, – каже він.

Читайте также   Медики пояснили, почему не хотят вакцинироваться от Covid-19

Коли йдеться про українізацію, часто знаходяться кардинально протилежні думки: одні пропонують поширювати українську мову ледь не примусово, а інші – доплачувати різним інституціям за використання ними української мови. На думку Шкляра, не має бути ні доплат, ні примусів.

“Замість цього просто має бути діюче законодавство щодо мови, і його мають виконувати усі. Але про що можна говорити, якщо вже існуючих конституційних вимог з використання державної мови не дотримуються навіть міністри, такі як Аваков? Тому єдиний шлях – це зробити на законодавчому рівні так, щоб без української мови ніхто не зміг обійтися. Той, хто хоче тут цивілізовано жити, робити кар’єру, голосувати на виборах, має знати українську. А допоки в Україні можна обійтися без державної мови, доти її й не вивчатимуть повсюдно”, – стверджує він.

Читайте также   Максим Мирович: Магазины в США и СССР: сравнение

За словами Шкляра, в Україні ніколи не було націєцентричної влади, і звідси – безліч проблем національного масштабу.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарийLoading...