Главная / Новости / Политика / Відкриття ринку землі: Зеленський терміново звернувся до українців (відео)

Відкриття ринку землі: Зеленський терміново звернувся до українців (відео)

Президент Володимир Зеленський терміново звернувся до українців. Головна теза – громадяни не є повноцінними власниками своєї землі, як це записано в Конституції, тому що не можуть її продати. Вже 12 листопада парламент розгляне законопроект, який офіційно запустить ринок землі в Україні. При цьому, як заявив глава держави, з документа виключать норми, які з 2024 року повністю дозволяють продавати паї іноземцям.Рішення по іноземцям ухвалять на референдумі

«Держава не створила можливості працювати на своїй землі. Українці не можуть продавати або купувати ділянки сільськогосподарського призначення», – сказав Зеленський. За його словами, громадяни України позбавлені цього права так само, як жителі Північної Кореї, Венесуели, Таджикистану, Куби та Конго. Тоді як у Польщі, Білорусі, США, Німеччині, Італії, Ізраїлі, Китаї ринок землі є.«Є різні моделі цього ринку. Наприклад, коли іноземці можуть або не можуть купувати землю. Але сам ринок існує. Фермери можуть брати кредити під землю, розширювати своє господарство, залучати інвестиції», – зазначив Зеленський.

Він нагадав, що скоро Верховна Рада розглядатиме питання відкриття ринку землі. За його словами, останні 20 цим питанням в Україні маніпулюють, а «старі» політики насаджують міфи про те, що робити цього не можна. «Можливо, вони лобіюють чиїсь інтереси? Інтереси тих, кому вигідно, щоб українці не володіли землею?», – сказав Зеленський.

Читайте также   У ДБР пояснили дії в аеропорту: намагалися вручити Порошенку повістку, але він відмовився


При цьому він зазначив, що ця тема дуже чутлива, а тому запропонував вирішувати його спільно. «Було прийнято рішення: між першим і другим читанням до чинного проекту закону будуть внесені правки, згідно з якими право купувати і продавати землю матимуть тільки українські громадяни і українські компанії, засновані виключно українськими громадянами. Іноземці та компанії, які мають серед засновників іноземців, отримають право купувати українські землі лише в разі, якщо на це буде дано згоду народу України. Відповідний пункт буде міститись у законі», – сказав Зеленський.

Зеленський сказав, що найближчим часом Верховна Рада розробить і прийме закон, який чітко встановить види і механізми референдуму, давши українцям можливість вирішувати важливі державні питання.

Що ще потрібно знати про ринок землі

Друга спірна норма, яка залишається не врегульованою – максимальна площа ділянки в «одні руки». У законопроекті сказано, що не можна купити більше 15% у межах області та 0,5% у межах країни. Загалом виходить більше 200 тис. га. А це площа декількох українських міст. Наприклад, площа Києва – 84,7 тис. га.

Відкриття ринку землі: Зеленський терміново звернувся до українців

Ринок землі планують відкрити вже в жовтні 2020-го. До цього моменту уряд повинен щонайменше навести порядок у Земельному кадастрі. І нібито саме тому й звільнять чинних керівників відомства. Характеризуючи те, як чиновники управляють зараз, прем’єр-міністр використовував слова і словосполучення «треш», «прогнила система», «працюють корупціонери».

Читайте также   У Міноборони Румунії заявили про готовність прийняти біженців у разі вторгнення Росії

Але набагато важливіше питання, без якого купувати землю зможуть тільки агрохолдинги – дешеві й довгі кредити для фермерів. Самі вони хочуть, щоб такі кредити видавали під заставу землі й без поручителів, розповідає аграрій Олександр Когт.

«Якщо ти береш кредит на мільйон гривень і тобі потрібен поручитель – спробуй знайди того, хто поручиться на таку суму. Якщо позика на техніку, то вона має видаватися під заставу техніки. Якщо ж на зрошувальну систему, то під її заставу», – пояснює він.

Запуск ринку землі, в тому числі, дозволить збільшити ціни і на оренду паїв. Зараз же українці отримують за свої ділянки в рази менше, ніж, наприклад, у сусідній Польщі. Правда, щоб продаж не привів до появи нових монополістів і зростанню вже працююючих холдингів, держава зобов’язана не тільки продумати антимонопольні інструменти, а й створити умови для покупки землі малими фермерськими господарствами. Вони і можуть стати основою для розвитку галузі.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий