Главная / Новости / Экономика / Відновити газові стосунки з Путіним: Данилюк зробив рішучу заяву

Відновити газові стосунки з Путіним: Данилюк зробив рішучу заяву

Газові переговори про збереження транзиту газу після 2020 року між Україною і Росією відбудуться тільки після призначення нового парламенту. Про це секретар РНБО Олександр Данилюк заявив в ефірі Радіо НВ.«Нам важливо зберегти транзит. Це не тільки надходження близько 3 млрд дол., що ми втратимо, якщо не буде транзиту. Це також питання нормального функціонування ГТС, а також — геополітики. Для цього треба провести переговори з постачальником, РФ. Ці переговори відбудуться», — сказав Данилюк.

За його словами, переговори пройдуть, коли буде сформований новий уряд.Читайте также   Подорожчання закінчилося? Українців чекають нові ціни на соняшникову олію та яйця


«Буде призначено нового міністра енергетики, який відповідатиме за цей процес переговорів. Зараз ми оцінюємо різні сценарії. З нашої сторони повинні бути виконані певні умови. Одна з них — до кінця року має бути завершений анбандлінг. Це дозволить створити умови для конкуренції на ринку газу, щоб мали рівний доступ всі постачальники газу», — пояснив Данилюк.

Крім того, Україна не розглядає варіантів додаткового залучення посередників для переговорів.

«Переговори йдуть між НАК «Нафтогаз України» та Газпромом, а також між двома урядами. Місце для якихось третіх сил, тим більше політичних, не передбачено і бути не може», — уточнив секретар РНБО.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий