Вірус Petya розробили в агенстві нацбезпеки США — NYT

Вірус Petya розробили в агенстві нацбезпеки США — NYT

Американська газета стверджує, що вірус Petya, який нещодавно зашкодив роботі низки українських компаній, розробили в Агенстві національної безпеки США, звідки його викрали хакери.




Про це йдеться у матеріалівидання  New York Times, передає DT.ua.


За інформацією джерел видання, віруси Petya та WannaCry, який у травні виводив з ладу лікарні, залізниці та заводи у світі, розробили в АНБ. Згодом група хакерів, які називають себе «Shadow Brokers», якимось чином викрала цю кіберзброю та оприлюднила її у квітні. Спочатку хакери виставили віруси на продаж, а нещодавно навіть почали пропонувати місячну підписку. Хто такі Shadow Brokers — досі невідомо.

Колишні офіцери розвідки розповіли NYT, що немає жодних сумнівів, звідки взялася кіберзброя в руках групи. Її розробив підрозділ американської спецслужби, який донедавна називався «Підрозділом зі спеціальних операцій отримання доступу».



За оцінкою видання, АНБ приховує свою роль у розробці кіберзброї, відкидаючи безліч запитань. Так, прес-секретар Ради національної безпеки США Майкл Ентон в Білому домі заявив, що адміністраці «відповідально підходить до балансу між інтересами національної безпеки, громадською захищеністю і безпекою», відмовивши коментувати походження будь-якого вірусу, включно з Petya.

Експерти також розповіли виданню, що АНБ навряд, чи відмовиться від розвитку вразливостей операційного забезпечення Microsoft, хоч кіберзброя США і потрапила у погані руки.

Видання пише, що нещодавно в Україні хакери використали код, розроблений АНБ, для того, щоб заблокувати системи в лікарнях, супермаркетах і навіть системи радіаційного моніторингу в Чорнобилі. Більше того, у матеріалі стверджують, що вимагання викупу за ключ для розшифрування файлів було лише димовою завісою. Справжньою ж метою кібератаки було знищити комп’ютери жертв.

У середу увечері прес-секретар Ради національної безпеки США Майкл Ентон в Білому домі зауважив, що американський уряд «використовує чіткий міжвідомчий процес на високому рівні для ухвалення рішень про розкриття відомостей про вразливості» у програмному забезпеченні, «на відміну від всіх інших країн світу».

За словами Ентона, адміністрація «відповідально підходить до балансу між інтересами національної безпеки, громадською захищеністю і безпекою». Але при цьому відмовився коментувати походження будь-якого коду включно з останнім розповсюдженим вірусом Petya.

Як пише видання, натомість американський уряд звинувачує інших в розробці кіберзброї. Так, два тижні тому Департамент внутрішньої безпеки США заявив, що до атак за допомогою іншого вірусу WannaCry у травні причетна КНДР. А от до атак за допомогою Petya уряд припускає причетність Росії.

Видання пише, що використання частин американської кіберзброї у злочинах — не нове явище. Елементи комп’ютерного вірусу Stuxnet, який виводив з ладу іранські центрефуги, нещодавно були помічені у кількох кібератаках. За останні кілька місяців хакери використовували коди, розроблені АНБ, для викрадення фінансових даних у американських компаній, які потім використовувалися для крадіжки цифрових грошей.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий

Добавить комментарий