Вперше за тисячі років: NASA зробило феноменальне відкриття

Вперше за тисячі років: NASA зробило феноменальне відкриття

НАСА повідомило про виявлення восьмий планети в системі зірки Kepler-90, Сонячна система більше не є унікальною за кількістю планет, заявили автори проекту на сайті космічного агентства
Нова планета Kepler-90i була виявлена ​​в системі, яка розташована в сузір’ї Дракона в 2,5 тисячі світлових років від Землі у зірки Kepler-90, завдяки розробленому компанією Google методу комп’ютерного аналізу даних, отриманих раніше телескопом Кепплер.


“Планета Kepler-90i – восьма планета в системі Kepler-90, і це робить її першою відомою системою, в якій стільки ж планет, скільки в нашій Сонячній системі”, – розповів на брифінгу в четвер фахівець зі штучного інтелекту Google Крістофер Шалю (Christopher Shallue), слова якого наводить НАСА.

Як заявив в зв’язку з цим відкриттям учасник проекту, астроном і стипендіат НАСА в Техаському університеті Ендрю Вандерберг (Andrew Vanderburg), Kepler-90i є гарячою (близько 427 градусів Цельсія) і кам’янистою планетою, яка здійснює обертання навколо орбіти своєї зірки за 14,4 дня, пояснюється в повідомленні.Учений не виключив, що система Kepler-90 може складатися з ще більшого числа планет, а також не бути унікальною по цій характеристиці.

“Kepler-90 – єдина відома система з вісьмома планетами, крім нашої, але, безумовно, вона не остання … Вперше з часів відкриття планет Сонячної системи тисячі років тому ми знаємо, що Сонячна система не є унікальним рекордсменом за кількістю планет”, – цитує Вандерберга сайт НАСА.

Відкриття було зроблено завдяки методу машинного навчання, який дозволяє розпізнавати екзопланети, які раніше не побачені астрономами. За даними НАСА, сьогодні відомі понад 3,5 тисячі ексзопланет, понад 2,5 тисячі з них були відкриті завдяки даним з телескопа Кеплер.

Телескоп Кеплер був запущений в 2009 році, його завданням є пошук екзопланет. У 2013 році апарат в зв’язку з поломкою офіційно завершив свою основну місію, але продовжує вести спостереження, його вторинна місія отримала назву К2.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий