Харківський прокурор просуває свої фірми на комунальні підприємства

Харківський прокурор просуває свої фірми на комунальні підприємства

Прокурор Пономаренко Н.І., обіймаючи посаду прокурора Харківської місцевої прокуратури №5, систематично вчиняла тиск на комунальні підприємства міста Харкова з метою просування «підконтрольних» їх постачальників.


Пономаренко Н.І., використовуючи своє службове становище, «просуває» на ряд комунальних підприємств міста Харкова послуги пов’язаної особи – свого цивільного чоловіка, Мицая Олександра Івановича, та своєї сестри – Пономаренко Олени Іванівни.Мицай Олександр є адвокатом, та згідно відомостей Єдиного реєстру судових рішень, він був представником Пономаренко Н.І. у декількох справах судових справах (520/3542/2020, 520/1903/2020, 520/4526/2020), що в тому числі підтверджує їх пов’язаність.

Олександр будучи фактичним власником ТОВ «Сана Євро Трейд» (код 38157647) за протекцією Пономаренко Н.І., здійснює постачання на комунальні підприємства Харкова (КП «Комплекс з вивозу побутових відходів», КП «Жилкомсервіс» та ін.) автомобільні шини, канцелярські та інші товари. За це прокурор Пономаренко Н.І. не вбачає будь-яких порушень в діяльності «лояльних» до неї комунальних підприємств.
Крім того в своїй незаконній діяльності прокурор Пономаренко Н.І. залучає свою сестру – Пономаренко Олену Іванівну. Остання будучи спеціалістом у сфері публічних закупівель та надаючи послуги низці підприємств, маючи доступ до відповідної інформації з обмеженим доступом, здійснює збір та передачу такої інформацію своїй сестрі – Пономаренко Н.І., яка в свою чергу використовує отриману інформацію для своїх незаконних цілей – безпідставного внесення відомостей до ЄРДР, проведення слідчих, створення перешкод для ведення господарської діяльності підприємствам та схилянні підприємств до вигідної «співпраці».

Пономаренко О.І. є керівником ПП «Поставка-2006», засновником приватного підприємства «Тендери України», які, відповідно до даних сайту Прозорро, також, неодноразово перемагали у тендерах, які проводяться комунальними підприємствами міста Харкова, як то КП «Міськсвітло», КП «Харківські теплові мережі», міські лікарні тощо.

За «небажання» керівника комунального підприємства співпрацювати з підприємствами, які є підконтрольними Пономаренко Н.І., — нею вчиняється систематичний процесуальний та позапроцесуальний тиск на таке комунальне підприємство шляхом проведення безмірної кількості обшуків та вилученню всіх можливих документів.

Також, відомі обставини можливого  отримання Пономаренко Н.І. неправомірної вигоди.   Так, взимку 2014 року Пономаренко Н.І. фактично змусила Матвейко Сергія та Шепотько Олесандра виконати ремонт в її квартирі, яка розташована за адресою: м. Харків, вул. Командарма Корка (Олеся Сердюка), буд. 54, кв. 181. Вказані роботи оплачені не були, що може свідчити про отримання Пономаренко Н.І. незадекларованого доходу (додаткового блага) в порушення норм діючого законодавства.

Вищезазначене дає підстави припускати, що прокурор Пономаренко Н.І. використовує своє службове положення в особистих (своїх близьких родичів та близьких осіб) корисних цілях, нехтуючи положеннями закону чим фактично дискредитує органи прокуратури в очах суспільства.

З огляду на викладене, просимо вжити заходів з метою проведення детальної перевірки викладених обставин, в тому числі із залученням механізмів внутрішнього антикорупційного контролю в органах прокуратури.

Маємо сподівання що кадровими комісіями буде вжито дієвих заходів щодо відновлення довіри до органів прокуратури в.т.ч. шляхом очищення від недоброчесних прокурорів.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий