Європарламент проголосував за відключення РФ від SWIFT у разі вторгнення в Україну: Зеленський відреагував

Європарламент проголосував за відключення РФ від SWIFT у разі вторгнення в Україну: Зеленський відреагував

Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій закликав керівні інституції Європейського Союзу підготувати економічні санкції проти Росії у разі її вторгнення до України. Зокрема йдеться про від’єднання країни від платіжної системи SWIFT.


Документ підтримали 548 депутатів, проти виступили 69, а 54 політики – утрималися, йдеться у пресрелізі на сайті ЄП. У резолюції сказано, що Європарламент засуджує нарощування військової міці РФ біля України та закликає Кремль вивести сили та припинити погрози у бік сусідньої держави.На думку європейських політиків, нарощування військового потенціалу країни-агресора є, зокрема, інструментом для отримання політичних поступок від Заходу за рахунок України. Депутати також наголосили, що майбутнє України в НАТО визначатиметься лише країнами-членами Північноатлантичного Альянсу та українською державою.

У членів Євросоюзу виникли розбіжності щодо санкцій проти РФ

Про що йдеться у резолюції Європарламенту:
  • Євросоюз має попередити Росію про високу політичну та економічну ціну в разі нової агресії проти України. ЄС не повинен чекати на вторгнення, перш ніж вживати заходів.
  • Санкції мають стосуватися військових, які беруть участь у плануванні можливого вторгнення, найближчого оточення та олігархів «в орбіті президента Росії та їхніх сімей». Ідеться про заморожування фінансових та фізичних активів у ЄС, заборони на поїздки, виключення РФ із SWIFT, порушення фінансування розвідувальних служб країни.
  • ЄС має вжити заходів щодо зниження залежності від імпорту енергоносіїв із Росії за рахунок тісного взаємозв’язку енергетичних інфраструктур ЄС та України.
  • «Північний потік-2» не можна запускати незалежно від його відповідності до положень Газової директиви ЄС.
  • РФ має брати участь у переговорах у нормандському форматі щодо ситуації на Донбасі.

Після цього президент України Володимир Зеленський у Twitter подякував Європарламенту за прийняте рішення. Він наголосив, що загроза Україні – це також загроза всьому світу та стабільності в Європі.

 

У свою чергу, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у своєму Twitter прокоментував посилення резолюції Генасамблеї ООН з прав людини в Криму. Дипломат зазначив, що влада Росії має припинити грубі порушення прав людини та звільнити незаконно затриманих українських громадян.

 

Зазначимо, що видання CNN із посиланням на свої джерела заявило, що Адміністрація президента США Джо Байдена не відкидає від’єднання країни-агресора від міжбанківської системи SWIFT. Водночас у Кремлі назвали такі повідомлення «інформаційною істерикою».

 

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий