Главная / Новости / Экономика / З 1 січня змінився стаж і вік виходу на пенсію

З 1 січня змінився стаж і вік виходу на пенсію


Із 1 січня 2020 року в Україні планово збільшується кількість років трудового стажу, необхідних для призначення пенсії за віком.

Пенсії в Україні призначають відповідно до досягенння пенсійного віку та за наявності достатнього страхового стажу. Згідно з пенсійною реформою 2018 року в Україні поступово збільшують пенсійний стаж.З 1 січня на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років можуть претендувати лише ті, хто має стаж не менше 27 років (у 2019-му було 26 років).

Якщо ж у людини не вистачає страхового стажу, пенсійний вік настане не в 60, а в 63 або в 65 років, залежно від наявного трудового стажу та дати звернення за призначенням пенсії.

Читайте также   Венедиктова заявила, что выведенные из ПриватБанка миллиарды вернут Украине

2020-й також стане останнім «пільговим» роком пенсійного віку для жінок. До 60 років – у 59,5 – на пенсію зможуть вийти лише жінки, які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961. А народжені після цього можуть розраховувати на пенсію лише в 2021 році, тобто одночасно з чоловіками свого року народження.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України планує виплачувати пенсіонерам, старшим за 80 років, додаткові надбавки до пенсії у розмірі 670 гривень. При цьому, в уряді не уточнюють, чи це буде одноразова виплата, чи щомісячна.

Читайте также   США начали расследования из-за "Северного потока-2": крупная компания рискует попасть под санкции

На нові надбавки уряд передбачив додаткові 806 мільйонів гривень. При цьому загальні видатки з бюджету на пенсії складуть 173 мільярди гривень — це ті видатки, які покривають дефіцит Пенсійного фонду, який мав би самостійно фінансувати пенсії українців.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарийLoading...