З Донбасу до Якутії перевезли 2000 шахтарів із сім’ями: хто і навіщо

З Донбасу до Якутії перевезли 2000 шахтарів із сім’ями: хто і навіщо

Дві тисячі шахтарських сімей із тимчасово окупованих територій Донбасу перевезли в російську Якутію. Таке рішення ухвалив роботодавець гірників – російський холдинг «Колмар».
Компанія організувала переїзд через відмову від вахтового методу. Відповідно, всі співробітники тепер повинні проживати там, де працюють. Про це розповів глава «Колмар» Артем Левін, передає РБК.


Усі шахтарі, які переїхали, і члени їхніх сімей уже отримали громадянство РФ і оселилися в Нерюнгрі. Компанія зізналася, що допомогла гірникам отримати російські паспорти.

Українські шахтарі їдуть до Якутії через відсутність роботи на окупованих територіях. Багато шахт на самому Донбасі, де працювали українські шахтарі, були закинуті й затоплені. Водночас жителі Якутії не хочуть працювати на місцевих шахтах через низькі зарплати і важкі умови праці.
«Колмар» і поплічники Путіна

Група «Колмар» включає вугледобувні підприємства, трейдингові та логістичні компанії. Всі вони займаються видобутком, збагаченням і поставками вугілля з Якутії. Ще в 2016 році холдинг найняв 200 шахтарів із Донбасу.

Тоді гендиректором групи був Сергій Цивільов, який 2018-го став заступником губернатора Кемеровської області. Цивільов володів 70% акціями «Колмар», коли він зайняв крісло губернатора, ці акції перейшли до його дружини. Цікаво, що сам Цивільов – родом із Маріуполя.

Ще 30% акцій володіє Геннадій Тимченко – відомий російський мільярдер, який активно інвестує в енергетичні проєкти. Тимченко вважається членом «клану Путіна». Ще в 1990-х роках майбутній олігарх брав участь разом із Путіним у приватизації підприємств у Санкт-Петербурзі.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий