За «євробляхи» на 34 тис. грн штрафують родичів і друзів: пільгове розмитнення дало збій

За «євробляхи» на 34 тис. грн штрафують родичів і друзів: пільгове розмитнення дало збій

В Україні штрафи за «євробляхи» надходять друзям і родичам їхніх власників. Це пов’язано з тим, що справжні власники таких машин просили своїх знайомих ввезти в країну нерозмитнені авто. Тепер ті, хто допоміг завести транспорт, отримують штрафи.
Про це в коментарі UBR розповів юрист «Авто Євро Сила» Іван Казачук. «Західні області наближені до кордону з ЄС, і деякі жителі свого часу виїхали туди для проживання. Ось цих родичів, кумів і друзів українці з цих регіонів і просили ввезти для них «євробляху», – пояснив експерт.


Водночас пільгове розмитнення «євроблях» фактично дало збій: із майже 500 тис. осіб, які ввезли авто, ним скористалися тільки 17 тис. осіб. Одна з проблем: іноземців, які ввозили автомобілі на єврономерах, «забули» звільнити від відповідальності за ст. 469 Митного кодексу.

Це призвело до того, що крім витрат на розмитнення авто, сплату разового штрафу, також штраф у 34 тис. грн доведеться платити й іноземцям, які погодилися на своє ім’я оформити таку машину. Як результат, Львівська область, яка є одним із лідерів за кількістю «блях», значно відстає за темпами розмитнення від сусідніх регіонів.
Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий