Трансплантацію серця 13-річному хлопцеві виконали у Львівській лікарні швидкої медичної допомоги. Донором став 54-річний чоловік.

Підлітка вже виписали з лікарні додому

Директор Інституту серця Борис Тодуров розповів, що 13-річний Максим, якому пересадили серце у Львові, вже поїхав додому.

Сьогодні дуже чудовий день не тільки для нас, але, я думаю, для всієї країни. Перша дитяча трансплантація серця. Вона була 4 тижні тому. Максим вже сьогодні (18 жовтня – 24 канал) їде додому в доброму здоров’ї та гарному настрої,
– зауважив лікар.

Тодуров додав, що Максим став його колегою – блогером. На його сторінку в інстаграмі за 4 тижні підписались понад 6 тисяч людей. У своєму блозі, хлопець ділиться новинами про те, як триває його реабілітація. У майбутньому він розповідатиме, як це – жити з донорським серцем.«Мабуть, це найунікальніший хірургічний випадок за останній рік. І на наступному тижні я розповім про дівчинку, яка ще на рік молодша за Максима, і вже теж перебуває в хорошому стані», – додав Тодуров.

Лікар зауважив, що Максиму до весни потрібно уникати контактів з чужими людьми, тим паче під час пандемії коронавірусу. Мама хлопчика подякувала лікарю за порятунок її сина.

«Дякуємо вам, лікарю, за вашу роботу. За те, що в України є такі медики, які можуть зберегти життя», – зазначила жінка.

Тодуров зауважив, що під час трансплантації працювала ціла команда спеціалістів – трансплантологи, хірурги, анестезіологи, кардіологи. За словами лікаря, усі вони дуже постаралися, тож з Максимом все має бути добре.

Коротко про трансплантацію серця 13-річному хлопцю

  • У Львівській лікарні швидкої медичної допомоги 23 вересня вперше в Україні пересадили легені дорослому та серце дитині.
  • Донором став 54-річний чоловік, який помер від геморагічного інсульту.
  • Легені отримав 56-річний львів’янин Віктор. Він понад 10 років хворів на бульозну емфізему легень. Останні 3 роки чоловік практично не виходив з дому, бо був киснезалежний.
  • Серце пересадили 13-річному Максиму з Волині. У липні в нього раптово трапився інсульт. Підліток декілька тижнів перебував у реанімації. За словами лікарів, серце хлопця вже не могло працювати, тому йому потрібна була трансплантація.
  • Борис Тодуров розповів, що орган підлітку пересаджували лікарі з Києва, Львова та Польщі.
Читайте также   "Розмовляй зі мною російською, бо у*бу": у Києві водій таксі висадив людей, які ображали державну мову