Главная / Новости / Политика / Зеленський подав у Раду законопроект про імпічмент президента

Зеленський подав у Раду законопроект про імпічмент президента

Володимир Зеленський 29 травня подав у Верховну Раду законопроект про імпічмент президента України. Глава держави також сподівається, що нардепи розглянуть ще один проект – про зняття з них депутатської недоторканності.

Про це заявив представник президента Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук на брифінгу.

Президент України Володимир Зеленський, як і обіцяв під час передвиборчої кампанії, сьогодні передав до Верховної Ради проект закону України «Про особливу процедуру з усунення з поста президента України – імпічмент»,
– сказав Стефанчук.
Законопроект Зеленського про імпічмент

Президентський законопроект про імпічмент вже зареєстрували у Верховній Раді. Проте, текст документу наразі відчутній.

Що таке імпічмент?Процедура притягнення до суду вищих посадовців держави. Результат імпічменту – як правило дострокове припинення повноважень президента або іншого посадовця та усунення його з посади.

Також представник Зеленського нагадав, що у Верховній Раді лежить законопроект, яким скасуовується депутатська недоторканність.


«Це було би чесно, якби ми разом ці два проекти провели з тим, щоби і президент мав свою процедуру усунення його з поста, і Верховна Рада мала межі своєї недоторканості», – додав Стефанчук.

Читайте также   Путин возвращает Украине захваченные корабли: появились фото и видео

Закон про зняття недоторканності з депутатів: що відомо

Ще 19 жовтня 2017 року Верховна Рада у першому читанні розглянула законопроект про скасування депутатської недоторканності. «За» проголосували 336 народних депутатів.

Далі законопроект надіслали до Конституційного суду і 6 червня 2018 року суд постановив, що порушень Конституції у документі немає. З того часу Рада до розгляду законопроекту не поверталася.

За словами Стефанчука, команда Зеленського чесно прописала цю процедуру і чесно передала її до парламенту. Тому, президент робить «другий крок назустріч Верховній Раді з тим, аби спробувати налагодити співпрацю у подальшому».

Окрім того, радник президента анонсував подання подальших проектів законів, зокрема щодо відповідальності за кнопкодавство, боротьби з корупцією та народовладдя.

Додамо, спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що Рада розгляне законопроект про імпічмент президента на цьому тижні.

Читайте также   Конфуз недели: нардеп Гончаренко сам в себя швырнул горсть земли. ВИДЕО

Що говорив Зеленський про імпічмент? Під час передвиборчої кампанії Володимир Зеленський заявляв, що у разі його перемоги на президентських виборах, перш за все планує зняти недоторканність із президента України, народних депутатів і суддів. Тому він обіцяв подати на розгляд Верховній раді законопроект про імпічмент президента.

«Важливо, що я хочу залишитися собою. Я не тримаюся за посаду. Тому, до речі, один з головних і перших законів, які чекало суспільство 28 років, і мені незрозуміло, чому його немає, у всьому цивілізованому суспільстві є закон про імпічмент. Я сам іду назустріч. Не мені пропонують депутати Верховної ради або там якісь окремі чиновні мужі. Ні, я сам цього хочу. Чому? Тому що є цивілізований шлях, як прибрати людину, яка, на думку суспільства, стала недостатньо гідною їх вибору», – говорив Зеленський.

 

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий