Главная / Новости / Политика / «Зробимо їх разом?»: українці оцінили результати роботи Зеленського, що вдалося слузі народу

«Зробимо їх разом?»: українці оцінили результати роботи Зеленського, що вдалося слузі народу

Пройшли перші тридцять днів президентства Володимира Зеленського на високій державній посаді. Напередодні і в Парижі, і в Берліні, він в черговий раз отримав запевнення в беззаперечній підтримці як курсу реформ в Україні, так і продовження санкцій проти Росії.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

«Я сказала президенту Росії, що для мене питання транзиту через Україну є життєво важливим», – наголосила Меркель.

«Зараз ми ведемо переговори і найближчим часом, я впевнений, що ми домовимося і ніхто Україні не буде вибачте за таке слово «викручувати руки», – заявив президент Зеленський.

На таких зустрічах зондують ґрунт, ховаючи за дипломатичними формулюваннями власні інтереси. Яскравий приклад – спільна прес-конференція Емануеля Макрона та Володимира Зеленського. Париж був першою зупинкою в цьому евротурне українського президента. Французький лідер зовні доброзичливий. Також доброзичливо він і заявив про готовність Києва домовлятися віч-на-віч з сепаратистами. Зеленському довелося спростовувати.«Мені здається, що тут зараз невелика помилка. Ми не готові до діалогу з сепаратистами. Саме так, я почув переклад (показує навушник). Ми готові діяти в Мінському форматі, ми готові в Мінському форматі продовжувати відносини, ми готові припинити вогонь», — заявив він.

Ні для кого не секрет, що на Заході поширені настрої залишити Україну наодинці з Росією, Донбасом, Кримом.

«Я не вірю в труднощі перекладу на вищому рівні. Так не буває. Це відомий дипломатичний прийом, коли під час брифінгу, де люди говорять кожен мовою своєї держави, такі тонкощі перекладу себе проявляють», – заявляє політолог Євген Магда.

Поки план Зеленського не спрацьовує, колективний Захід змушений демонструвати свою готовність до відновлення переговорів у нормандському форматі. Про це заявили і в Парижі, і в Берліні. У Москві зробили вигляд, що нічого не чули.

«Росія у цьому не зацікавлена. Лавров і Путін всіляко підкреслюють, що поки Україна не піде на поступки, ніякого нормандського формату не буде. Той же Європейський Союз, на мою думку, він хоче одночасно і врегулювати конфлікт, і зберегти обличчя, тобто говорити, що вони за цінності і що це рішення України йти на якийсь переговорний процес, але вони забувають, що є більше 13000 загиблих і понад 300 000 людей, які воювали», – переконаний експерт.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарий