Главная / Новости / Общество / Автокефалія під загрозою: Україна отримала раптовий удар у спину від друзів

Автокефалія під загрозою: Україна отримала раптовий удар у спину від друзівСобор єпископів Польської православної церкви зайняв досить несподівану позиції щодо питання автокефалії Української православної церкви

Представники польської церкви заявили, що в канонічних питаннях не слід керуватися політичними міркуваннями. Також вони відзначили, що необдумані і передчасні рішення можуть стати причиною поділу в православному світі.


Зокрема, Собор єпископів Польської православної церкви підкреслив принципову необхідність дотримання канонічних норм життя церкви й зазначив, що статус автокефалії може бути визнаний тільки для однієї церкви, яка існує в державі.

Польські єпископи висловили занепокоєння через те, що в Україні налічується кілька церковних груп, які перебувають в стані розколу.

Читайте также   Обслуживание на украинском: кого и на сколько будут штрафовать

“Відповідно до думки помісних православних церков, автокефалію надає Церква-матір тільки після узгодження з предстоятелями всіх помісних церков. Необдумані і передчасні рішення у справі автокефалії в Україні можуть призвести до подальшого розділення”, – сказано в рішенні Собору.

церковь УПЦ МП

Також відомо, що рішення собору Польської церкви було направлено предстоятелю УПЦ митрополиту Київському і всієї України Онуфрію, Константинопольському патріарху Варфоломію й патріарху Московському і всієї Русі Кирилу.

Нагадаємо, Росія не може змиритися з тим, що Україна має намір отримати автокефалію Української православної церкви.

Москва дала вказівку вищому духовенству УПЦ МП провести зустрічі зі впливовими українськими політиками, бізнесменами, дипломатами, щоб протидіяти автокефалії Української церкви.

Читайте также   В Харькове предложили переименовать Московский проспект: в сети возмущены

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив нардеп, керівник проекту “Інформаційний опір” Дмитро Тимчук.

“Поставлена ​​Москвою мета таких зустрічей – сформувати стійку думку і переконати максимально можливу кількість гравців, які мають реальні можливості впливати на реалізацію державної політики та прийняття рішень в Україні, в тому, що створення Української помісної православної церкви та отримання нею автокефалії недоцільне з різних причин” , – заявив Тимчук.

Что думаете по этому поводу? Оставьте свой комментарийLoading...