Чи є безвізовий режим надметою більшості громадян України
Влада чомусь вважає, що безвізовий режим – це прагнення більшості українців. Але це не так. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новини України — From-UA повідомив експерт корпорації стратегічного консалтингу «Гардарика» Костянтин Матвієнко.
На думку нашого співрозмовника, найгіршим сценарієм для України може бути чергове відтермінування запровадження безвізового режиму, який може бути запроваджений не в цьому році, а за рік-два.
«Всі ті, кому віза насправді потрібна, вони і так її отримують і вільно подорожують Європейським Союзом. Власне, питання у фінансах і тому, наскільки люди спроможні оплатити свою поїздку. А якщо вони спроможні оплатити, то зазвичай, вони мають змогу і отримати Шенгенську візу», — каже експерт.
Аналітика дивує впевненість влади в тому, що безвізовий режим – це прагнення більшості українців.
«Це не так. Безвізовий режим не є надметою більшості громадян нашої країни. Ті, хто хоче поїхати на навчання, відпочинок і має для цього гроші, водночас вони мають і змогу отримати візу. Тому я не бачу проблеми із відтермінуванням безвізового режиму», — зазначає експерт.
У той же час, Костянтин Матвієнко не заперечує, що безвізовий режим сприяє економії часу та грошей.
«У нас зараз є категорії людей, які мають платити за Шенгенську візу, а є ті, які не платять. Плюс звичайно це значно зекономить час для походу в Консульство, Посольство чи у Візовий центр. Так, це не мало, але ж ми всі 25 років якось без цього обходилися, і ми бачимо, що зараз кількість поїздок за кордон не зростає. Не через те, що у нас немає безвізового режиму, а через те, що люди не мають фінансових можливостей. Плюс наростають побоювання терористичної та кримінальної активності. Через це в тому числі люди стали менше їздити», — резюмував співрозмовник видання.