Чому українцям відмовляють у субсидіях: основні причини
Чергове підвищення вартості електроенергії та опалення змусило звертатися за субсидіями навіть тих українців, які раніше вважали за краще не зв’язуватися з державою і платили за комуналку зі своєї кишені.
Але, незважаючи на запевнення чиновників, що субсидію зможе легко отримати кожен бажаючий, на ділі виникають нестиковки, які можуть перешкодити призначенню субсидії.
Нестиковки з податковою
, — говорить начальник департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко.
Для цього українцям доводиться йти в податкову і виправляти дані. У таких випадках можуть призначити субсидію, але її треба буде перевірити.
, — пояснив Музиченко.
Ще одна проблема — невідповідність інформації про кількість зареєстрованих та фактично проживаючих у квартирі осіб, наприклад, діти живуть окремо від батьків, але прописані у них.
, — продовжує чиновник.
Дорогий холодильник як привід відмовити
У міністерстві запевняють: насправді перевірками лише лякають українців. Мовляв, насправді комісія — це п’ять-десять чоловік на чолі з мером або його заступником, які на засіданнях розглядають питання про надання або відмову у субсидії в особливих випадках. У цих же, особливих, випадках інспектор виходить на перевірку. За словами Музиченко, він може перевірити покупки понад 50 тис. грн, здійснені за попередні 12 місяців до моменту подання заяви.
, — пояснює Музиченко.
Економічний експерт Олександр Охріменко каже, що насправді у нас не існує чітко прописаних інструкцій, як перевіряти громадян.
, — зазначив Охріменко.
Вихід, на його думку, це адресна допомога. Але при вічному дефіциті бюджету все може закінчитися тим, що українці і зовсім залишаться без знижок.
Источник: Вести